Karl Kurits jõudis Belgias taas pjedestaalile

Karl Kurits

Belgias lõppenud meesjuunioride 58. Sint Martinusprijs Kontich velotuuri (UCI 2.1) viiendal etapil (118,9 km) pälvis Eesti maanteeratturite koondise liige Karl Kurits teise koha.

Kurits jäi grupifinišis alla vaid belglasele Sente Sentjensile (WAC Team VZM; 2:37.54). Kolmandana ületas finišijoone britt Max Bufton (Tofauti Everyone Active). Teistest eestlastest sai Virgo Mitt 27., Richard Ründva 46., Oskar Küüt (Van Moer Logistics Cycling Team) 61., Joonas Jaht 75., Martti Lenzius 80. ja Henri Arjus 103. koha.

„Teise kohaga võib rahule jääda, kuigi võit ei jäänud kaugele,“ ütles Kurits võistluse järel. „Sõit ise oli kiire ja tehniline. Henri Arjus sai enne linnaringidele jõudmist jooksikute hulka ja see andis meile vabanduse mitte tööd teha. Siiski hakkasid suuremad tiimid neid püüdma ja Eesti poisid hoidsid mind ilusti positsioonil. Kui olime kindlad, et Henri grupp saadakse kätte, alustasime rongi tegemist. Kõik läks selles osas hästi ja poisid tegid ilusa töö, aga ma tegin siiski väikese eksimuse ja ei suutnud lõpus kirssi tordile panna ja pidin leppima teise kohaga.“

Päev varem toimunud neljandal, 120,4 kilomeetri pikkusel etapil pälvis Mitt neljanda koha. Soolovõidu teenis taanlane Andreas Krogh Jensen (Isorex Cycling Team; 2:39.25). Järgmine grupp kaotas talle kümne sekundiga ning sealt said teise ja kolmanda koha vastavalt hollandlane Hidde Swart (JEGG-DJR Academy) ja rootslane Linus Larsson (Team Bach Advokater.CEC Junior). Teised eestlased finišeerisid 25 sekundit hiljem lõpetanud peagrupis. Kurits sai 11., Küüt 56., Ründva 77., Jaht 86., Lenzius 92. ja Arjus 110. koha.

„Reaalne võimalus oli etapp võita, kui oleksin ise proovinud paar korda rünnata enne lõppu,“ tõdes Mitt. „Jäin liialt lootma, et olen grupis kõige värskem, aga vigadest tuleb õppida ja järgmisel korral paremini.“

Velotuuri üldarvestuses pälvisid kaksikvõidu belglased Steffen de Schuyteneer (AVIA – Rudyco Cycling Team) ja Sentjens (+0.48). Kolmanda koha pälvis austraallane Oscar Chamberlain (+0.55). Mitt sai kokkuvõttes 10. (+1.52), Kurits 11. (+1.58), Jaht 25. (+2.22), Lenzius 36. (+2.43), Ründva 45. (+3.23), Küüt 46. (+3.25) ja Arjus 56. (+3.42) koha.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum.