Kangerti uue klubi juht: Sky suur üleolek ei ole rattaspordile head teinud

Tanel Kangerti uue kodukubi EF Education Firsti juhi Jonathan Vaughtersi sõnul on Sky meeskonna nimisponsori lahkumine 2019. aasta lõpus rattaspordile äratuskellaks. Vaughters kahtleb, kas Briti klubil õnnestub nii rikast kosilast leida. Ta rõhutab, et rattasport vajab jätkusuutlikuse huvides uut ärimudelit ja Skyga seonduv võib tulevikus alale hoopis head tähendada.

“Kunagi varem pole (rattaspordis) nii suurt sponsortehingut toimunud,” märkis Vaughters. “Hinnates seda, mismoodi Sky meeskonna asjaajamine on korraldatud, siis on neil äärmiselt keeruline järeleandmisi teha. Kunagi pole hea, kui mõni meeskond peaks tegevuse lõpetama, kuid Sky eelarve oli ülejäänutest kaks korda suurem. Teised sponsorid, kes on olnud huvitatud 15-20 miljoniga turule sisenemisest, on masenduses, sest nad ei saa olla osa võitvast tiimist. Sky üksinda muutis olukorda ja see ei teinud spordialale head.”

Alates 2006. aastast profispordis tegev olnud Vaughters ütles, et klubid peavad saama osa suurvõistluste tuludest, et kasvatada omakapitali. Praegu tähendab rattatiimi omamine vaid kulutusi. Vaughters on ka ise suurtes raskustes olnud. 2017. aasta järel oli ta lähedal tiimi sulgemisele, sest Cannondale loobus toetusest ja uus sponsor hüppas viimasel hetkel alt. Õnneks jõudis ta kiiresti kokkuleppele ülemaailmse haridusettevõttega EF Education First.

“Mul oli aega halb olukord lahendada kaks-kolm nädalat. Skyl on aega kuus-seitse kuud ja see on oluliselt keerulisem,” võrdles Vaughters. “Garanteerin, et kõik Sky ratturid on oma agentidele telefoni teel teada andnud, et nad oleksid valmis varuvariandiks, kui klubi ei peaks tegevust jätkama,” lisas Vaughters.

Allikas: marathon100.com

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X