Kangerti tiimikaaslane võitis Šveitsis 90-kilomeetrise soolosõiduga etapi

654524hd5bdt63

Šveitsi velotuuri viimase etapi võitis 90-kilomeetrise soolosõidu järel Tanel Kangerti klubikaaslane Hugh Carthy (EF Education First). Üldvõidu teenis 22-aastane Egan Bernal (Team Ineos).

Carthy võitis 101,5-kilomeetrise etapi ajaga 3:01.49. Teise koha pälvis kolme pika tõusuga etapil Rohan Dennis (Bahrain Merida), kaotades võitjale ühe minuti ja kahe sekundiga. Sama kaotuse juures jäi kolmandaks tuuri üldvõidu pälvinud kolumblane Egan Bernal.

“Esimesel tõusul ma sain aru, et jalad, keha ja vaimne pool on täna väga head. Tänane etapp oli eraldistart kõigile, kus tuli lihtsalt uskuda, et sa suudad seda,” ütles Carthy peale finišit, kes teenis soolosõiduga ka mägedekuninga arvestuses esikoha. “Tänane sõidukäik ei olnud nii planeeritud. Ma tundsin end kaks päeva tagasi kohutavalt. Mu pea, jalad ja keha olid väsinud ja ma oleks tahtnud parema meelega puhkusel olla.”

Prantsusmaa velotuuri eel näitas väga head hoogu 22-aastane kolumblane Egan Bernal, kes edestas lõpuks teise koha pälvinud Dennist 19 sekundiga. Kolmanda koha sai kokkuvõttes austerlane Patrick Konrad (Bora – Hansgrohe; +3.04).

“Ma arvan, et selle tuuri võitmine on üks minu suurimaid saavutusi, seega andis see mulle juurde palju enesekindlust järgnevateks võidusõitudeks,” rääkis Bernal. “Ma olen väga õnnelik, sest enne seda võistlust oli mul suur kukkumine, mille tõttu jäi mul Itaalia velotur vahele. Seega Šveitsis võitmine on minu ja meeskonna jaoks väga tore.”

Sellel kevadel võidutses Bernal ka Pariis-Nice’i velotuuril, mis teeb noorest kolumblasest ühe favoriidi Tour de France’i üldtiitli võitmisele.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X