Kangerti tiim palus Giro katkestamist, UCI keeldus

Eesti profiratturi Tanel Kangerti meeskond EF Pro Cycling on palunud Giro d’Italia teise nädala järel katkestada, aga rahvusvaheline alaliit (UCI) on vastanud juba eitavalt.

Esmaspäev, 12. oktoober oli Itaalia velotuuri esimene puhkepäev, mil viie võistkonna 11 liiget andsid positiivse koroonaproovi.

Selles valguses esitas EF korraldajatele, UCI-le ja ülejäänud asjaosalistele avalduse velotuur teise nädala järel ehk 18. oktoobriga katkestada ja määrata võitjad vastavalt hetkeseisule, vahendab Eurosport.

Tiimi hinnangul on selline lahendus parem kui kaootiline võistkond-võistkonna haaval velotuurilt eemaldumine. Praeguseks on positiivsete koroonaproovide järel jätnud võistluse katki Mitchelton-Scott ja Jumbo-Visma.

UCI president David Lappartient vastas aga järgnevalt: “Meil on ees väljakutse hooaeg lõpetada ja see juhtub vaid siis, kui professionaalses jalgrattaspordis jätkub koostöötahet ja ühtsust.”

Sõltumata otsustest, mida korraldajad ja UCI langetavad, plaanib EF lahkuda velotuurilt niipea, kui üks nende liige on andnud positiivse koroonaproovi.

Allikas: sport.err.ee

Foto: https://www.facebook.com/EFProCycling/photos/a.2567509543284793/3528006773901727/

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X