Kangerti korraldatud rattavõistluse Gravel Grinderi võitis Kivisti

670634hc614t63

Pühapäeval toimus Jõulumäe Tervisespordikeskuses ja selle ümbruses Eesti esimene kiiruskatsetega kruusaralli Gravel Grinder Estonia 2019. Profirattur Tanel Kangerti poolt ellu kutsutud võistlusel oli 139 registreerunut ning võistluse üldvõidu viis koju Gert Kivistik.

Meestest sai teise koha Timmo Jeret ning kolmanda koha auhinna viis koju Vahur Valvas. Naistest finišeerus üldarvestuses esimesena Tatjana Dobolina Spordipartneri tiimist, teise koha pälvis Mariann Sulg ja kolmanda naisena lõpetas Agnes Kukk. Lisaks jagati auhindu ka kiireimatele katsevõitjatele. Esimesed kolm kiiruskatset Freesport, Pärnu Hotelli ja Veloteek rattapoe auhindadele võitis Gert Kivistik Hawaii Expressi tiimist. Neljandal kiiruskatsel anti välja Pärnu Postimehe auhind kiireimale naisele, kelleks oli Tatjana Dobolina.

Ürituse idee autori Tanel Kangerti sõnul oli esimesel Gravel Grinderi võistlusel isegi oodatust rohkem osavõtjaid ning ka ilm oli hea. “Kuna tegemist on esimese seesuguse võistlusega Eestis ei osanud nii head osalejate vastuvõttu oodata. Hommikul enne starti tuli suur vihmasadu, kuid nii start kui ka kogu võistlus sujus mõnusalt sooja ilmaga ja sajuta ning tänu hommikusele vihmale ka kruusateed ei tolmanud,” kirjeldas Kangert.

Võistlusel pöörati ka erilist tähelepanu toitlustusele ja meelelahutusele. Seega said võistlejad kiiruskatsete vahel kokku toidupunktis, mis asus Lähkma külaseltsi hoovis. “Külaseltsi liikmed võtsid meid vastu kuumade pannkookide, mustikamoosi ja muu maitsvaga. Eriti meeleolukaks tegi olemise aga kohalike muusikute koosseis, kes tantsumuusikat tegi,” rääkis Kangert. Samuti oli külaseltsi hoovis võistlejatele püsti pandud üks Tanel Kangerti erikatse ehk rattalimbo, millest kõik huvilised said osa võtta ja proovida, kes suudab rattaga kõige madalama takistuse alt läbi sõita. Ka finišis ootas osalejaid karastusjook ja kosutav toit.

Korraldajad usuvad, et Gravel Grinderile on Eesti rattavõistluste maastikul ruumi küll ning uuel aastal tuleb ka Gravel Grinder Estonia 2020. “Tundub, et osalejad jäid uue formaadiga rahule ning oleksid valmis osalema ka järgmisel võistlusel,” lisas Kangert.

Allikas: sport.err

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X