Kangert usub, et terviseprobleem võis alguse saada reoveest

Astana profirattur Tanel Kangert otsustas terviseprobleemi tõttu Giro d’Italia 12. etapi lõpus pooleli jätta. Oma blogis avaldas ta, et võis viiruse külge saada porilompidest pritsinud veest.

“Minu hädade jada hakkas pihta peale kaheksandat etappi. Päev algas täitsa meeldivalt ja lõputõus lubas meil meeskonnaga head tulemust teha. Sõidu viimane 30 km hakkas küllaltki ootamatult tihedat hoovihma sadama. Kohati ujutas valing teed üle ja mäletan täpselt, kuidas enne viimast mäge läbisime tohutu suure voolava lombi kahtlaselt pruuni veega. Vesi, mis pahises hooga maanteele haises ja nägi ebameeldiv välja, ma ei tea, kas see on mälu vingerpuss, aga mulle tundub, et see löga sattus mulle pundis sõites näkku ja suhu,” kirjutab Kangert.

“Pilt oli nii vapustav, et juhuslikult meie osteopaat läbis sama kohta autoga, ning filmis üle tee voolavat reovett. Ratturite seas on vana nali, et iga õige rattur on oma karjääri lõpuks vähemalt paar lusikatäit s###a ära söönud. Vaadake ainult neid kevadesi klassikuid, kus vihma korral ratturid väikestel külavaheteedel sõites pruuniks määrduvad. Tegu ei ole alati pelgalt põllumullaga, ikka rammusamat kraami ka sekka.”

“Ma tõesti vihkan katkestada. Ja on vähe asju, mille kohta ma nii tugevat sõna kasutan. Halb on jätta midagi pooleli ja meeskonda maha. Kui mu arvepidamine ei peta, peaks see mul kaheksa aasta jooksul Astanas neljas katkestamine olema. Edasise hooaja (ja karjääri) huvides ei tohtinud ma ennast praegu rohkem kurnata. Pealegi, poleks ma ülehomme Zoncolani otsa objektiivselt hinnates kuidagi omal jõul saanud. Seekord läks sõiduga siis halvasti.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X