Kangert tuli Giro etapil kuuendaks ja parandas üldkohta

Tanel Kangert teenis Itaalia velotuuri eelviimasel etapil (Feltre – Croce D’Aune – Monte Avena; 194 km) kuuenda koha ja kerkis kokkuvõttes paari positsiooni võrra 18. kohale.

20. etapil tuli sõitjatel vallutada kõigepealt üks esimese ja kolm teise kategooria tõusu, misjärel ootas ees veel esimese kategooria lõputõus.

Finišisse jõudis esimesena hispaanlane Pello Bilbao (Astana; 5:46.02), kes edestas sama aja saanud kaasmaalast Mikel Landat (Movistar). Kolmandana ületas lõpujoone itaallane Giulio Ciccone (Trek – Segafredo; +0.02).

Järgnenud duona lõpetasid üldliider Richard Carapaz (Movistar) ja itaallane Vincenzo Nibali (Bahrain Merida), kes mõlemad kaotasid Bilbaole nelja sekundiga.

Kuuendana finišijoone ületanud Kangert jäi võitjast 15 sekundi kaugusele nagu ka hispaanlane Mikel Nieve (Mitchelton-Scott).

Primož Roglic (Team Jumbo-Visna) ületas lõpujoone 14. kohal, kaotades võitjale 54 sekundiga ja langedes nii üldarvestuses positsiooni võrra.

Enne viimast etappi, individuaalset temposõitu Veronas, juhib jätkuvalt Carapaz, kellele Nibali kaotab minuti ja 54 sekundiga. Kolmandaks kerkis Landa (+2.53) ja neljandaks langes Roglic (+3.06).

18. kohale kerkinud Kangert kaotab liidrile täpselt poole tunniga.