Kangert tõusis Tirreno-Adriaticol 66 kohta kõrgemale

Itaalias peetava Tirreno-Adriatico velotuuri kolmanda etapi (Follonica – Trevi; 234 km) võitis sloveen Primož Roglic (Team LottoNL-Jumbo). Tanel Kangert (Astana) teenis 33. koha.

Eelmisel etapil kukkunud ja nii lootused kõrgele kohale kaotanud Roglic ründas otsustavalt viimasel tõusul ja edestas finišis kolme sekundiga britt Adam Yatesi (Mitchelton-Scott). Kolmandaks tuli belglane Tiesj Benoot (Lotto Soudal; +0.06).

Neljandana finišijoone ületanud britt Geraint Thomas (Team Sky) kerkis ka uueks üldliidriks. Ta edestab sama aja juures olümpiavõitjat Greg van Avermaeti (BMC Racing Team). Kolme sekundiga kaotab neile Chris Froome (Team Sky).

Kangert tuli tänasel etapil 33. kohale, kaotust Roglicile kogunes 38 sekundit. Kokkuvõttes kerkis eestlane tervelt 66 positsiooni võrra kõrgemale ehk 43. tabelireale. Kaotust Thomasele on kolm minutit ja 16 sekundit.

Astana meestest jäävad Kangertist kõrgemale Aleksei Lutsenko (24. koht; +1.05) ja Miguel Angel Lopez (25.; +1.13).