Kangert tõusis kolm kohta, Nibali möödus Roglicist

642502hc74bt63

Tanel Kangert (EF Education First) teenis Giro d’Italia 16. etapil (Lovere – Ponte di Legno; 194 km) 28. koha ja kerkis kokkuvõttes kolme positsiooni võrra 20. kohale.

Tänase etapi, kus sõitjatel tuli kõigepealt ületada kaks kolmanda ja siis ka üks esimese kategooria tõus, võitis itaallane Giulio Ciccone (Trek – Segafredo), kes edestas sama aja saanud tšehh Jan Hirti (Astana).

Kolmandana lõpetas itaallane Fausto Masnada (Androni Giacattoli – Sidermec; +1.20), kellele järgnes viieliikmeline grupp, kuhu kuulusid ka üldliider Richard Carapaz (Movistar) ja üldvõidu eest heitlev Vincenzo Nibali (Bahrain Merida; mõlemad +1.41).

Üldarvestuses teist kohta hoidnud sloveen Primož Roglic (Team Jumbo-Visna) ei suutnud nendega päris sama tempot hoida ja kaotas tollele grupile lõpuks minuti ja 22 sekundiga.

Kokkuvõttes jätkab Carapaz liidrina, aga Nibali kerkis nüüd Roglicist mööda teiseks. Itaallane kaotab Ecuadori mehele minuti ja 47 sekundiga, Roglic jääb liidrist kahe minuti ja üheksa sekundi kaugusele.

Väga kaugel pole ka täna koos Nibaliga lõpetanud hispaanlane Mikel Landa (Movistar; +3.15).

28. koha saanud Kangert jäi täna Cicconest viie minuti ja 35 sekundi kaugusele. Kokkuvõttes kaotab ta Carapazile 31 minutit ja 19 sekundit, mis annab 20. koha.

Itaalia velotuuril jääb sõita veel neli mägedeetappi ja pühapäeval lõppeb velotuur Veronas eraldistardist temposõiduga.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X