Kangert tõusis Itaalias kümne hulka

Tanel Kangert (EF) tegi Itaalias toimuval World Touri kategooria velotuuri Tirreno – Adriatico kolmandal etapil (Follonica – Saturnia; 217 km) hea sõidu ja kerkis kokkuvõttes esikümnesse.

Etapi võitis kanadalane Michael Woods (EF; 5:19.46), kes edestas sekundiga poolakat Rafal Majkat (Bora – Hansgrohe). Kolmanda koha eest heitles grupp, kuhu kuulus ka Kangert ja mis lõpetas 20 sekundit pärast võitjat. Eestlasele läks kirja seitsmes koht.

Kokkuvõttes tõusis Woods ja Majka ees liidriks. Neid lahutab viis sekundit. Kolmandal kohal on hollandlane Wilco Kelderman (Sunweb; +0.26). Kangert kaotab liidrile täpselt poole minutiga ja on kaheksas.

Rein Taaramäe (Total Direct Energie) kaotas kolmapäeval võitjale enam kui poole tunniga ja langes mõistagi kõrgest konkurentsist ka üldarvestuses.

Neljapäeval ootab võistlejaid raske mägedeetapp (Terni – Cascia; 194 km), kus tuleb üle saada kahest kõrgema kategooria tõusust. Viimased kümmekond kilomeetrit kihutatakse aga allamäge.