Kangert: tahan teha ühe korraliku suurtuuri sobiva ettevalmistusega

12371475t1hcf77

Jalgrattaspordi kõige mainekam võidusõit Tour de France lõppes pühapäeva hilisõhtul Pariisis noore Colombia ratturi Egan Bernali võiduga. Tanel Kangert sai oma karjääri viiendal Tour de France’il 27. koha.

Pariisi tänavatel sõidetud Tour de France’i viimasel etapil teenis karjääri kolmanda etapivõidu austraallasest debütant Caleb Ewan. 22-aastane Egan Bernal kirjutas end ajalooraamatusse kui üks kõigi aegade noorimaid üldvõitjaid. Viimati võidutses temast noorem sõitja enam kui 100 aastat tagasi. Eesti ratturid Tanel Kangert ja Rein Taaramäe lõpetasid kokkuvõttes vastavalt 27. ja 66. kohal.

“Kolme nädala jooksul juhtub igasuguseid asju, on paremaid päevi ja on kehvemaid päevi,” võttis Kangert intervjuus ERR-ile velotuuri kokku. “See oli ootuspärane, et ma esimene nädal ei saanud ennast liikuma. Võistluspaus oli neli pluss nädalat. Sealt maalt alates läks enesetunne heaks ja kohati väga heaks. Viimased kaks-kolm päeva Alpides ootasin endast oluliselt rohkem. Aga kokkuvõttes jäi meeskond tegelikult tuuriga rahule.”

“Giro-Tour ei ole kindlasti naljakas ühel hooajal teha ja rääkimata sellest, et neli-viis aastat järjest teha. Tulevikus tahan teha ühe korraliku suurtuuri sobiva ettevalmistusega,” kinnitas Kangert.

Alles teist hooaega World Touri seltskonda kuuluv Bernal edestas kokkuvõttes meeskonnakaaslasest tiitlikaitsjat Geraint Thomast ja hollandlast Steven Kruijswijki. Noor Colombia talent näitas juba aasta alguses, et on võimeline suurtuuri võitma, kui pälvis esikoha nii Paris-Nice’i kui ka Šveitsi velotuuril.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X