Kangert sõidab Itaalias tõusvas joones, Laas jätkab südilt mägisel Kataloonia velotuuril

Itaalias jätkuval velotuuril Settimana Internazionale Coppi e Bartali (UCI 2.1) peeti neljapäeval queen stage ehk raskeim etapp. Tanel Kangert (Team BikeExchange – Jayco) sai oma meeskonna parimana 24. koha.

San Marino lähiümbruses sõideti 147 kilomeetrit, mille jooksul kogunes ligi 4000 tõusumeetrit. Lõputõusul oli viimaseks kilomeetriks jäänud etapivõidule sõitma neli ratturit, kellest otsustas esimesena rünnata Ben Tulett (Ineos Grenadiers). Kahekordne juunioride maailmameister cyclo-crossis jäi teistele püüdmatuks ning teenis 20-aastasena ja esimest hooaega Ineos Grenadiers meeskonnas sõites karjääri esimese profivõidu. Teise koha teenis kolm sekundit hiljem finišeerinud briti iirlasest meeskonnakaaslane Eddie Dunbar ja kolmanda šveitslane Marc Hirschi (UAE Team Emirates; +0.05). Neljanda kohaga pidi leppima britt Simon Carr (EF Education First; +0.08).

Hooaja esimesi starte tegev Kangert kaotas võitjale kahe minuti ja viie sekundiga ning pälvis 24. koha, mis kokkuvõttes kergitas eestlase kuue positsiooni võrra kõrgemale, 26. positsioonile. Kaotust uueks liidriks kerkinud Dunbarile on kolme etapiga kogunenud neli minutit ja 57 sekundit. Teisel kohal jätkab Tulett (+0.09) ja kolmandal Hirschi (+0.24). Velotuuril jääb sõita veel kaks etappi. Reedel võisteldakse Montecatini lähiümbruses 158,7 kilomeetrit.

Kataloonia velotuuri (2.UWT) neljas etapp (La Seu d’Urgell – Boi Taüll; 166,7 km) lõppes 13-kilomeetrise tõusu otsas, millel keskmist protsenti kuus. Etapivõidu pälvis Colombia ratturite nina all portugallane Joao Almeida (UAE Team Emirates; 4:20.27). Teise ja kolmanda koha said võitjaga sama ajaga lõpetanud Nairo Quintana (Team Arkea Samsic) ja Sergio Higuita (Bora-Hansgrohe). Eesti sprinter Martin Laas (Bora-Hansgrohe) lõpetas ligi 3500 tõusumeetriga etapi 142. positsioonil, kaotades võitjale 23 minuti ja 46 sekundiga.

Kokkuvõttes kerkis liidriks Quintana. Sama ajaga on teist kohta hoidmas Almeida ning kuue sekundiga jääb maha Higuita. Senine liider Ben O’Connor jätkab kuuendal positsioonil, jäädes Quintanast maha 17 sekundiga. Laas jätkab võistlemist 143. kohal. Nelja etapiga on kaotust võitjale kogunenud üks tund, 13 minutit ja 24 sekundit. Reedel on kavas velotuuri pikim, 206,3-kilomeetrine etapp La Pobla de Segur linnast Vilanova i la Geltrusse.

Naiste Wolrd Touri kalendrist sõideti neljapäeval Belgia ühepäevasõit Exterioo Classic Brugge – De Panne (162,8 km), mille võitis valitsev maailmameister Elisa Balsamo (Trek-Segafredo; 3:52.11). Itaallanna oli mäletavasti kiireim ka eelmisel nädalal peetud World Touri võistlusel Trofeo Alfredo Binda – Comune di Cittiglio. Sprindifinišis sai teise koha hollandlanna Lorena Wiebes (Team DSM) ja kolmanda itaallanna Marta Bastianelli (UAE Team ADQ). Ühtki eestlannat stardis ei olnud.