Kangert sattus ootamatult haiglasse, viimane võistlus Astanaga jääb ära

Hiljuti viiendat korda Eesti aasta meesratturiks valitud Tanel Kangert pidi eeloleval nädalavahetusel kaasa tegema šõuvõistlusel Shanghais, aga sõit Hiinasse jäi ootamatult ära.

Kangert sattus infektsiooni tõttu hoopis haiglasse.

Mõne nädala eest lasi ta mullu suvel tõsiselt viga saanud käest eemaldada kinnitused ja plaadid, mida luude kokkuhoidmiseks enam vaja polnud. Eelmisel nädalal käis Kangert operatsiooni järgselt niite eemaldamas, ent protseduuri juures läks miskit nihu. Järgmisel päeva oli käsi paistes ning aina hullemaks olukord läks. Doktor Mihkel Mardna pani ratturi mitmeks päevaks haiglasse järelevalve alla.

“Seis oli halb, aga kõik läks õnneks,” sõnas Kangert. “Olen saanud juba ühe korra ka rattasadulasse istuda. Kõik läheb paremuse poole.”

Tour de France´i korraldaja A.S.O. poolt ellu kutsutud Shanghai kriteeriumi sõidetakse tänavu teist korda. Šõuvõistlusele pääseb kutsetega. Astana tiimi esindavad nelja ratturi asemel nüüd kolm meest – Jakob Fuglsang, Andrei Grivko ja Jan Hirt.

Allikas: sport.delfi.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X