Kangert sai velotuuril Itaalias 32. koha, Laasi meeskonnakaaslane kerkis Kataloonias liidriks

Volta Ciclista a Catalunya 2022

Tanel Kangert (Team BikeExchange – Jayco) lõpetas viiepäevase velotuuri Itaalias, Settimana Internazionale Coppi e Bartali (UCI 2.1) 32. kohal. Kaksikvõidu teenisid Ineos Grenadiers ratturid Eddie Dunbar ja Ben Tulett.

Viiendal etapil saatis edu jooksikuid ning võidu pälvis 28-aastane tšehh Josef Cerny (Quick-Step Alpha Vinyl Team) tiimikaaslase Remi Cavagna ees. 14 sekundit hiljem finišeeris kolmandal kohal Iisraeli rattur Omer Goldtein (Israel – Premier Tech). Favoriitide grupp kaotas võitjale nelja minuti ja 23 sekundiga. Kangert finišeeris grupis, mis kaotas võitjale 12 minuti ja nelja sekundiga ning sai 60. koha.

Viie päeva kokkuvõttes oli parim Dunbar, kellele tiimikaaslane Tulett kaotas üheksa sekundiga. Kolmanda koha sai šveitslane Marc Hirschi (UAE Team Emirates; +0.24). Kangert sai kirja 32. koha, kaotades võitjale 19 minuti ja 14 sekundiga.

Kataloonia velotuuri (UCI 2.UWT) kuuendal etapil (Salou-Cambrils; 168,6 km) võidutses Richard Carapaz (Ineos Grenadiers; 4:09.19), edestades lõpujoonel Martin Laasi (Bora-Hansgrohe) meeskonnakaaslast Sergio Higuitat. Kolmandana lõpetas Kaden Groves, kaotades võitjale juba 48 sekundiga. Laas ise sai kirja 114. koha (+25.35).

Velotuuri lõpuni on jäänud üks etapp ning pühapäeval on Laasil tähtis roll kanda meeskonnakaaslase Higuita särgi kaitsmisel, sest Carapaz kaotab talle kokkuvõttes 16 sekundiga ning senine üldliider Joao Almeida (UAE Team Emirates) 52 sekundiga. Laas on üldarvestuses 114. positsioonil (+1:39.04).

„Me püüame homme hoida Sergio liidrisärki ja ma usun, et meil on selleks head võimalused. Barcelona linnaring on keeruline, aga Sergio liidrisärk andis kogu meeskonnale innustust juurde,“ ütles Bora-Hansgrohe spordidirektor Christian Pömer.

Seitsmendal etapil sõidetakse võidu 138,6 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X