Kangert pälvis Poolas 15. koha, üldvõit Almeidale

Poola velotuuri (2.UWT) üldvõidu teenis portugallane Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step). Tanel Kangert (Team BikeExchange) sai 15. ja Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation) 134. koha.

Viimasel 145,1-kilomeetrisel etapil jäi peagrupile püüdmatuks neli meest. Esikoha napsas endale hollandlane Julius van den Berg (2:58.46; EF Education – Nippo), edestades lõpujoonel prantslast Alexis Renardi (Israel Start-Up Nation), ameeriklast Matteo Jorgensoni (Movistar Team) ja itaallast Gianni Mosconi (Ineos Grenadiers). Vahtra ja Kangert lõpetasid kolm sekundit hiljem finišeerinud peagrupis ja said vastavalt 26. ja 49. koha.

Kokkuvõttes järgnesid Almeidale Sloveenia grupisõidu meister Matej Mohoric (Bahrain – Victorious; +0.20) ja poolakas Michal Kwiatkowski (Ineos Grenadiers; +0.27). Kangert kaotas võitjale kahe minutiga ja sai 15. koha. Vahtra jäi Almeidast maha 43 minuti ja 14 sekundi kaugusele ja teenis 134. tulemuse.

Tulemused siin

Tour de Pologne 2021
Tour de Pologne 2021 pildil Norman Vahtra
Üldvõidu teenis Belgia tiim Deceuninck – Quick Step, kollases üldvõitja João Almeida

Loe veel:
09.08 Poolas algaval meeste eliidi UCI World Touril stardivad Tanel Kangert ja Norman Vahtra!
09.08 Kangert lõpetas Poola velotuuri avaetapil peagrupis
10.08 Kangert jätkab Poola velotuuri 29. kohal, etapivõidu teeninud Almeida kerkis liidriks
12.08 Gaviria teenis hooaja esimese võidu, Kangert ja jooksikute seas sõitnud Vahtra lõpetasid peagrupis
13.08 Üldliider Almeida teenis Poolas teise etapivõidu, Kangert kerkis nelja positsiooni võrra
13.08 Poola velotuuri viienda etapi võitis Arndt, Kangert 73.
14.08 Cavagna võitis Poola tuuril sõidetud temposõidu, Kangert 30.