Kangert pälvis Mont Ventoux’l lõppenud etapil 13. koha

kanks

Prantsusmaal jätkuval Tour de la Provence’i velotuuril sai Tanel Kangert (EF Pro Cycling) laupäeval Mont Ventoux’l lõppenud etapil 13. koha. Võidu pälvis Kolumbia rattur Nairo Quintana (Team Arkea Samsic).

Quintana võiduaeg oli kolmandal, 140,2-kilomeetrisel etapil kolm tundi, 36 minutit ja 26 sekundit. Ta edestas Aleksei Lutšenkot (Astana Pro Team), Hugh Carthyt (EF Pro Cycling) ja Aleksandr Vlaslovi (Astana Pro Team) ühe minuti ja 28 sekundiga. Kangert kaotas Quintanale kolme minuti ja kolme sekundiga ning sai 13. koha.

Teistest eestlastest sai Rein Taaramäe (Team Total Direct Energie) 41. koha, kaotades võitjale kuue minuti ja kahe sekundiga ning Norman Vahtra (Team Start-Up Nation) 139. koha. Kaotust kogunes seejuures esimesele 23.56.

Kokkuvõttes kerkis liidriks kolmanda etapi võitnud Quintana (11:24.12), kes edestab Vlaslovi 1.04-ga ja Lutšenkot 1.28-ga. Kangert kerkis 11 kohta ning jätkab 13. positsioonil. Kaotust Quintanale on kogunenud kolm minutit ja 23 sekundit. Taaramäe jätkab 41. (+8.50) ja Vahtra 138. (+37.03) kohal.

Velotuuri viimasel etapil sõidetakse 170,5 kilomeetrit.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X