Kangert: otsustasin viimaseks 12 kilomeetriks ratast vahetada

fbe1b5ce179c8e16ad-86256247

Itaalia velotuuri üheksanda etapi temposõidus saavutas Tanel Kangert (EF Education First) kõrge viienda koha ning tõusis üldarvestuses üheksa rea võrra.

“Kindlasti oli see üks eesmärke, jõuda eraldistartides sinna esikümnesse. Esimesel eraldistardil (tuuri avaetapil – toim.) see ei õnnestunud – väga kaugule see ajaliselt küll tol etapil ei jäänud, aga nüüd sain kindad kätte. Pigem jääb kripeldama see, et kolmas koht jäi ainult kümne sekundi kaugusele,” rääkis Kangert ERR-ile.

“Kindlasti oli rada palju raskem, kui läbi teleri või kaardi peal tundub. Mina otsustasin ratast viimaseks 12 kilomeetriks vahetada. Läksin tavalise maanteerattaga viimasele 12 [kilomeetrile] vastu. See taktika minu hinnangul õigustas ennast, aga minust eespool oli mehi, kes ratast ei vahetanud – see oli täpselt selline piiripealne otsus, et mõne jaoks töötab, teise jaoks ei ole vahet.”

Kangerti sõnul mõtleb ta veel ka üldarvestuse kohale. “Teisel nädalal veel kindlasti mõtlen. Eks teine nädal näitab täpselt, kuidas ma mägedes liigun. Siiamaani pole veel ühtegi tõsiseltvõetavat tõusu olnud, aga üldjuhul eraldistart on selline hea indikaator, et kui eraldistardil sõita jõuad ja kehakaal on paigas, siis peaks teoreetiliselt ka mägedes kõik korras olema. Eks nüüd nelja-viie päeva pärast näeb, kas see teooria ka paika peab,” lausus Kangert.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X