Kangert mõtleb Touri etapivõidust: ehk üks päev õnnestub

Aastase vahe järel on eestlastel taas põhjust tulisemalt kaasa elada Tour de France’ile, sest rajale lähevad nii Tanel Kangert kui ka Rein Taaramäe. Kui Austria laagrist saabuv Taaramäe testib veel pühapäeval oma seisundit grupisõidu Eesti meistri-võistlustel, siis Kangert on vormile viimase lihvi juba andnud.

Kolmeaastase tütre Johannaga temposõidus teenitud Eesti meistrisärgi vastu võtnud Tanel Kangert läheb oma karjääri 13. suurtuurile. Aastase vahe järel ja neljandat korda on selleks Tour de France ja 3300 kilomeetri pikkune põrgusõit läheb Prantsusmaal lahti 7. juulil.

Kangerti koduklubi, Astana profitiim panustab taanlasele Jakob Fugelsangile, kes sai Tour de France’i heaks ettevalmistuseks olnud Šveitsi velotuuril teise koha, Kangert oli 11.

“Paberi peal on meil väga hea tiim. Paljudele võib-olla tundub, et suurt liidrit ei ole, aga Jakob Fuglsang on viimased kaks aastat on näidanud ääretut stabiilsus, ta on ülim professionaal ja tema peale on võimalik kindel olla,” rääkis Kangert ERR-ile. “Kui kõik läheb plaanipäraselt, teeme kindlasti hea sõidu.”

Otepääl neljapäeval temposõidus kiireid jalgu näidanud Kangerti senine parim lõpptulemus on Tour de France’l nelja aasta eest näidatud 20. koht ja suurtuuride säravaim 2013. aasta Vuelta 11. kohaga lõpetamine. Üldvõidust on veel raske unistada, kuid Tour de France’i etapivõit pole sugugi vaid unelmaks.

“Mis siin salata, eks endal on ka motivatsiooniks alati peale teiste aitamise, et ehk üks päev õnnestub ja miks ei võiks üks päev õnnestuda,” arutles Kangert. “Ma ei ole keskmisest ratturist kindlasti kehvem, võib-olla isegi natuke parem. Kui mul on õigel päeval luba jooksikute hulka minna või taktikaliselt kõik õnnestub, olen lihtsalt õigel ajal ees ja kõik õnnestub… Tour de France’il ja suurtuuridel tihtipeale on etapivõitjaid selliseid, kes muidu võib-olla väga ei figureerigi võitjate nimekirjas. Üllatusi on alati ja sellepärast ongi sport ilus.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X