Kangert MM-i tulemusest: olen kaua unistanud kohast esikümnes

641748hfac6t63

Suurbritannias Yorkshire’is jätkuvatel maanteesõidu maailmameistrivõistlustel sai Tanel Kangert meeste temposõidus seitsmenda koha, millega teenis pääsme järgmise aasta Tokyo olümpiamängudele. Ühtlasi on tulemuse näol tegemist Eesti ratturi parima eraldistardist sõidu kohaga.

“Mulle endal tundub see ka päris tore saavutus,” rääkis Kangert Vikerraadiole antud intervjuus. “Ma olen kaua unistanud kohast esikümnes. See aasta ma lihtsalt ei unistanud ja ei lootnud, et äkki tuleb, vaid reaalselt tegin samme, et see koht välja sõita. Nüüd kui sõit on läbi, siis vaadates tulemusi, analüüsides konkurente siis mõtlen, et äkki oleks saanud natuke veel paremini, aga selle sõidu kohta oli see hea tulemus ja pigem annab see mulle veelgi rohkem indu keskenduda eraldistardist sõidule olümpiat silmas pidades.”

“Valetaksin, kui ütleksin, et selleks [sõiduks] eriliselt valmistusin ja hullumoodi trenni tegin. Eraldistardi rattaga sain ma sõita ainult viimased nädal aega enne MM-i – enne seda olin ma ikkagi klubi võistlustega seotud ja seal oli vähe võimalusi eritreeninguid teha. Samas olin teinud endast kõik, et materjal oleks vähemalt võrdne konkurentidega ja ma arvan, et oli isegi parem. Eraldistardis loevad kõik detailid ja nagu tänane ka näitas, on iga sekund kas koht ees- või tagapool.”

“Tundub, et tänane päev ei olnudki võib-olla kõige parem päev. Enesetunde poolest oli eile võib-olla parem, aga siiski teadsin, et mul on vorm hea ja olen võimeline sõitma head sõitu. Alustasin enda kohta eriti üsna kiire tempoga. Sile 15 km mis sõidu alguses kohe oli, on minu jaoks alati sõidu kõige raskem osa,” rääkis Kangert sõidu üksikasjadest. “Kui tee pärast juba lainetama hakkas, läks oluliselt lõbusamaks. Seekord otsustasin ka siledal mitte liiga palju kohe ära anda. Esimesel kahel kolmandikul andsin võib-olla rohkem ära, kui oleks pidanud, sest lõpus tegime väikse võrdluse, et kolmandaks tulnu võttis minult selle aja ära just viimase 15 kilomeetriga.”

“Teadsin, et rada mulle sobib. Kui ma mõned päevad tagasi siit esimest korda läbi sõitsin, siis mul oli juba täiest kindel veendumus, et siit peab hea sõit tulema, sest see oli minu jaoks ideaalse profiiliga rada. Ei olnud liiga tehniline, aga samas oli ka piisavalt raske. Laskumised olid õnneks suhteliselt vähetehnilised – sai sõita kiiresti ja ei pidanud võtma ülemäärast riski. Tõusud olid lühikesed, üsna järsud. Minule selline hästi raskesti tempot hoida lubav rada sobib.”

“Ehk võinuks end alguses mingi hetk natuke tagasi hoida, aga samas mulle ikkagi tundus, et jaotasin enda jõudu üsna ühtlaselt. Mul ei olnud lõpus suurt äravajumist, aga ma lihtsalt ei suutnud enam kiirendada, mida mõned viimasel viiel kilomeetril suutsid teha. Oleks ma seal natuke võimsamalt läinud, oleks ehk mõned sekundid veel saanud, aga ma ei nuta neid sekundeid taga. Ikkagi parim sõit, mis ma siiamaani täiskasvanuna teinud olen!”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X