Kangert: lõputõus oli minu jaoks liiga pikk

Tour de France’i 17. etapil kohe stardist eest üksi sõitnud Tanel Kangert (Astana Pro Team) saadi kätte vaid umbes seitse ja pool kilomeetrit enne finišit. Sellele vaatamata tõusis ta Touri pjedestaalile, kuna pälvis päeva kõige võitluslikuma ratturi tiitli.

“Ma ründasin kohe nullkilomeetril ja olin valmis sõitma eraldistarti,” vahendab Kangerti sõnu sotsiaalmeedias Astana Pro Team. “Ma sõitsin esimese mäe üksinda, teisel püüdsid mind kaks ratturit kinni ja lõpus olin jälle üksi. Ma tundsin ennast hästi, aga võib-olla oli viimane tõus minu jaoks liiga pikk. Kuna ma püüdsin võita nii väga, siis kõige võitluslikuma ratturi tiitel tundub rohkem nagu lohutusauhind.” Kangert lõpetas etapi 20. kohal, kaotades võitjale 5.38. Kokkuvõttes tõusis ta kahe koha võrra 19. positsioonile (+19.35).

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X