Kangert lõpetas Paris-Nice velotuuri avaetapi favoriitide grupis

Prantsusmaal algas koroonaviiruse hirmutavate juttude kiuste kõrgetasemeline Paris-Nice velotuur. Startijate hulgas ka Tanel Kangert (EF Pro Cycling).

Plaisiri ümbruses kulgenud 154 km pikkuse etapi võitis neljamehelise juhtgrupi finišiheitluses sakslane Maximilian Schachmann (Bora-Hansgrohe). Etapivõidule konkureerinud kvartett tekkis ette umbes 4 km enne lõppu, 3. kategooria tõusu lõpus toimunud rünnakutega. Tõusul oli pikkust 1,4 km, keskmiseks raskusprotsendiks 7,8. Seal anti nii valusalt minna, et ette pääsesid Schachmann, belglased Dylan Teuns (Bahrain-McLaren) ja Tiesj Benoot (Team Sunweb) ning prantslaste oma mees Julian Alaphilippe (Deceuninck-QuickStep). Eelpool nimetatud järjestuses ka lõpetati. Võiduaeg 3:32.19.

Favoriitide grupp oli finišis 15 sekundit hiljem. Gruppi kuulus 25 meest, nende hulgas Kangert, kes sai etapil 20. koha.

Velotuur kestab 15. märtsini ehk järgmise pühapäevani. Ees ootab veel kuus grupisõitu ja 15,5 km pikkune kahe korraliku tõusuga eraldistart.

Baltic Chain Cycling

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X