Kangert lõpetas Luksemburgi velotuuri kuuendas kümnes

Tanel Kangert (BikeExchange) sai Luksemburgi velotuuri viimasel, viiendal etapil (Mersch-Luxembourg; 183,7 km) 66. koha ning pälvis kokkuvõttes 51. tulemuse.

Viimasel etapil oli väikesest grupifinišist parim prantslane David Gaudu (Groupama-FDJ; 4:30.59), edestades finišis kollases liidrisärgis sõitnud portugallast Joao Almeidat (Deceuninck-Quick Step) ja kaasmaalast Pierre Latouri (Team TotalEnergies). Kangerti meeskonna parimana sai Jack Bauer 12. koha. Eestlane kaotas võitjale viie minuti ja 54 sekundiga ning ületas lõpujoone 66. positsioonil.

„Meeskond toetas mind täna terve päeva ja tegi fantastilist tööd,“ ütles Bauer finišis. „Ma olin tõusul heal positsioonil. Lootsin, et saan täna hea tulemuse kirja. Oli raske nädal ja loomulikult oleme pettunud, et lahkume siit ilma heade kohtadeta. Aga me ei saa öelda, et me ei üritanud.“

Kokkuvõttes teenis kindla võidu Almeida, kellele šveitslane Marc Hirschi (UAE Team Emirates) kaotas 46 sekundiga ning itaallane Mattia Cattaneo (Deceuninck – Quick Step) ühe minuti ja viie sekundiga. Bauer sai üldarvestuses 25. (+7.18) ja Kangert 51. koha (+21.01).