Kangert lõpetas Alpi velotuuri kuuendas kümnes, üldvõit tiimikaaslasele

Alpi velotuuri (UCI 2.Pro) viienda etapi võitis uhkes üksinduses finišeerinud austerlane Felix Grosschartner (Bora-Hansgrohe). Üldvõitjaks krooniti Tanel Kangerti (Team BikeExchange) tiimikaaslane Simon Yates. Eestlane lõpetas 59. kohal.

Viimasel 120,9-kilomeetrisel etapil põgenes peagrupist 16-liikmeline jooksikutegrupp, kelle seast ohtlikeim oli üldkokkuvõttes 14. kohta hoidnud Dan Martin (Israel Start-Up Nation). Sestap ei lastud jooksikuid kaugele ning Yatesi tiimikaaslased, nende hulgas ka Kangert, pidid kõvasti tööd tegema, et esikohta hoida.

Liidrite hulgast proovis omakorda õnne Grosschartner, kes edestas finišis lähimaid jälitajaid Nicolas Roche’i (Teams DSM) ja Alessandro De Marchit (Israel Start-Up Nation) 34 sekundiga. Yates (+0.40) lõpetas viiendal etapil 12. ja Kangert 53. kohal (+5.02).

“Meeskond tegi täna imelist tööd,” kiitis Yates finišis tiimikaaslasi. “Nad kontrollisid võistlust stardist finišini. Täna oli lühike päev, kuid vaatamata sellele raske, stressirohke ja laskumistega finišid on alati ka närvilised.”

Kokkuvõttes pälvis Yatesi järel teise koha Pello Bilbao (Bahrain – Victorious; +0.58) ja kolmanda Aleksandr Vlasov (Astana – Premier Tech; +1.06). Kangert sai 59. koha, kaotades meeskonnakaaslasele 25 minuti ja üheksa sekundiga.