Kangert lõpetas Alpi velotuuri avaetapil peagrupis, võit Mosconile

Alpi velotuuri avaetapil (Brixen-Innsbruck; 140,6 km) saatis edu jooksikuid, kellele peagrupp jõudis järele alles finišijoonel. Tanel Kangert (Team BikeExchange) lõpetas võistluse 66. ja Markus Pajur (Team Arkea Samsic) 140. kohal.

Itaallane Gianni Moscon (Ineos Grenadiers) võttis otsustava rünnaku ette viimasel kategoriseerimata tõusul, kust jäi finišini 3,5 kilomeetrit. Viimasel kilomeetril liitus temaga 21-aastane norralane Idar Andersen (Uno-X Pro Cycling Team), kellest Moscon suutis finišisirgel mööduda.

Peagrupp jõudis duole järele täpselt lõpujoonel. Kolmanda koha napsas endale valgevenelane Aleksandr Riabušenko (UAE-Team Emirates). Kangert lõpetas peagrupis 66. kohal ja sai võitjaga sama aja. 140. kohal finišisse jõudnud Pajur kaotas Mosconile 13 minuti ja 38 sekundiga.

Velotuuri kõkkuvõttes edestab Moscon tänu preemiasekunditele Anderseni nelja ja Riabušenkot kuue sekundiga. Kangert on 66., kaotades liidrile kümne sekundiga ning Pajur 140., jäädes esimesest maha 13.48.

Teisipäeval ootab rattureid ees 121,5-kilomeetrine etapp Innsbruckist Feichten im Kaunertali. Trassile jääb üks esimese ja üks teise kategooria tõus.