Kangert langes Itaalias üldarvestuses 15 kohta, Taaramäe katkestas

Tanel Kangert (EF) sai Itaalias toimuval World Touri kategooria velotuuri Tirreno – Adriatico neljandal etapil (Terni – Cascia; 194 km) 34. koha ja loovutas üldarvestuses 15 positsiooni.

Tegemist oli raske mägedeetapiga, kus oli sees kaks kõrgema kategooria tõusu, viimased paarkümmend kilomeetrit aga kulgesid allamäge.

Etapivõidu võttis austraallane Lucas Hamilton (Mitchelton-Scott), kes edestas lõpuspurdis itaallast Fausto Masnadat (Deceuninck-QuickStep). Kolmanda koha sai kanadalane Michael Woods (EF), kes kaotas esimesele kahele kümne sekundiga.

Kangert jõudis finišisse grupis, mis kaotas võitjale 1.25, eestlane sai lõpuprotokolli kirja 34. koha, tema selja taga finišeeris kunagine tiimikaaslane Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo). Rein Taaramäe (Total Direct Energie) sõitu ei lõpetanud.

Üldarvestuses jätkab liidrikohal Kangerti meeskonnakaaslane Woods, kes edestab poolakat Rafal Majkat (Bora-Hansgrohe) üheksa sekundiga, kolmandaks kerkis Masnada, kaotades Woodsile 18 sekundiga. Tänu etapivõidule tõusis Hamilton 20. kohalt neljandaks, kaotades liidrile 27 sekundiga.

Kangert loovutas 15 kohta ja paikneb nüüd 23. positsioonil, tiimikaaslasele kaotab ta 1.49-ga.

55. Tirreno – Adriatico lõpeb esmaspäeval.