Kangert kerkis Itaalias 21 positsiooni võrra, Pajur sai Belgias esimesel World Touri stardil 57. koha

Itaalias jätkuva mitmepäevasõidu Settimana Internazionale Coppi e Bartali (UCI 2.1) teisel etapil (Riccione – Longiano; 165,9 km) pälvis etapivõidu Ethan Hayter (Ineos Grenadiers). Tanel Kangert (Team BikeExchange – Jayco) lõpetas 33. positsioonil, kerkides kokkuvõttes 21 koha võrra.

Tänavu esimese võidu teeninud ja avaetapil kolmandana lõpetanud Hayter (4:11.46) edestas väikeses grupifinišis Kangerti meeskonnakaaslast Matteo Sobrerot ja kaasmaalasest enda tiimi sõitjat Ben Tuletti. Kangert kaotas võitjale ühe minuti ja 31 sekundiga ning ületas lõpujoone 33. positsioonil.

Kokkuvõttes kerkis esikohale avaetapil teise kohaga leppima pidanud iirlane Eddie Dunbar (Ineos Grenadiers), kes edestab meeskonnakaaslast Hayteri kuue ja kolmandaks tõusnud Sobrerot 14 sekundiga. Liidrisärgis startinud Mauro Schmid (Quick-Step Alpha Vinyl Team) kaotas teisel etapil võitjale 16 minutiga ning langes üldarvestuses 47. positsioonile. Kangert jätkab võistlemist 32. kohal, jäädes liidrist maha kahe minuti ja 49 sekundiga.

Kolmas etapp toimub San Marino teedel. Mägisel trassil sõidetakse kokku 147 kilomeetrit.

Belgias sõidetud ühepäevasõidul Minerva Classic Brugge-De Panne (1.UWT; 207,9 km) võistlesid eestlased Markus Pajur (Team Arkea Samsic) ja Karl Patrick Lauk (Bingoal Pauwels Sauces WB). Meeskonnakaaslase Nacer Bouhanni grupifinišis kolmandale kohale aidanud Pajur sai kirja 57. (+0.18) ja Lauk 100. tulemuse. Võistluse võitis kodupubliku rõõmuks Tim Merlier (Alpecin-Fenix). Teise kohaga pidi leppima Dylan Groenewegen (Team BikeExchange – Jayco).

“Sõit oli üpris lihtne – tiksuti kuni lõpuringideni ja siis hakkas positsioonivõitlus,” võttis Pajur võistluse kokku. “Proovisin seal tiimi aidata nii palju kui võimalik. Viimasel ringil pandi korralik tempo peale ja ette saamine oli keeruline. Andsin parima, aga oleks tahtnud lõpus tiimi rohkem aidata.”

Kataloonia velotuuri kolmandal etapil (Perpignan – La Molina; 161,1 km) võidutses kuuesekundilise eduga peagrupi ees Ben O’Connor (AG2R Citroen Team). Teisele kohale sprintis end hispaanlane Juan Ayuso (UAE Team Amirates) ja kolmanda koha sai Nairo Quintana (Team Arkea Samsic). Väga mägisel etapil sai Martin Laas kirja 149. koha, kaotades võitjale 27 minuti ja 17 sekundiga.

O’Connor kerkis etapivõiduga ka velotuuri liidriks. Ayuso jääb 26-aastasest austraallasest maha kümne ja Quintana 12 sekundiga. Laas jätkab võistlemist 152. positsioonil, kaotades liidrile 49 minuti ja 44 sekundiga. Neljas päev ei tõota tulle üldse kergem, sest finiš on 13-kilomeetrise (7,8%) tõusu otsas. 166,7 kilomeetri jooksul on vaja ületada veel enne seda kaks esimese kategooria tõusu.