Kangert kaotas Pariisi-Nice’i velotuuri teisel etapil aega, kuid jätkab 21. kohal

kanks

Pariisi-Nice’i velotuuri teine etapp pakkus ratturitele taaskord küljetuult, mis lõhkus peagrupi ribadeks. Tanel Kangert (EF Education First) lõpetas võistluse kolmandas väiksemas grupis, kaotades võitjale Giacomo Nizzolole (NTT Pro Cycling) 36 sekundiga.

166,5-kilomeetrisel Põhja-Prantsusmaal toimunud etapil Chevreuse’st Chalette-sur Loingi kimbutas rattureid taaskord tugev küljetuul, mis soodustas peagrupi lagunemist. Etapivõidu teenis 11-mehelises grupis ideaalse ajastusega sprindi teinud Nizzolo, edestades sakslast Pascal Ackermanni (Bora-Hansgrohe) ja belglast Jasper Stuyveni (Trek-Segafredo). Tuuri üldliider Maximilian Schachmann (Bora-Hansgrohe) oli esimeses grupis, mis tähendab, et sakslane jätkab kollases liidrisärgis. Kokkuvõtte peale sõitvatest ratturitest olid ees veel Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo) ja Sergio Higuita (EF Education First).

Põhiliselt andsid oma panuse grupi lõhkumisse Team Sunweb, Trek-Segafredo ja Bora-Hansgrohe meeskonnad. Kangert jõudis teisel etapil finišisse 41. kohal, kaotades võitjale 36 sekundiga. Üldarvestuses langes Kangert vaid ühe koha võrra ning kolmandale etapile läheb eestlane vastu 21. positsioonilt. Liidrile kaotab ta üldarvestuses ühe minuti ja ühe sekundiga.

Kolmandal etapil ootab rattureid ees 212,5-kilomeetrine sile etapp. Peale seda on kavas 15 kilomeetri pikkune temposõit ning seejärel jõuavad ratturid juba mägisematele teedele.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X