Kangert kaotas Giro d’Italial kõvasti aega, etapivõit meeskonnakaaslasele

Giro d’Italia 9. etapil (San Salvo – Roccaraso; 208 km) võidutses Tanel Kangerti (EF Pro Cycling) meeskonnakaaslane Ruben Guerreiro. Eestlane jõudis finišisse 16 minutit ja üheksa sekundit hiljem ning pälvis 76. koha.

Guerreiro kuulus kaheksamehelisse gruppi, kes sõitis teistelt eest esimesel kategoriseeritud tõusul. Sinna kuulusid veel Jonathan Castroviejo (Ineos Grenadiers), Eduardo Sepulveda (Movistar), Ben O’Connor (NTT Pro Cycling), Giovanni Visconti (Vini Zabu-Brado-KTM), Kilian Frankiny (Groupama-FDJ) and Larry Warbasse (AG2R La Mondiale) ja Mikkel Bjerg (UAE Team Emirates). Guerreiro sõitis neilt omakorda koos Castroviejoga eest eelviimasel tõusul.

“Ma ei suuda siiani uskuda, mis just juhtus. Guerreiro sõitis täna nagu tõeline tšempion,” kommenteeris EF Pro Cyclingu spordidirektor Matti Breschel. “Eest sõitis ära väga tugev grupp. Ta tahtis olla seal ees ja ta realiseeris end finišis väga hästi. Imeline päev kogu meeskonna jaoks.”

“Lõpuks! Peale kõiki neid teisi kohti tuli võit,” ütles Guerreiro finiši järel. “Väga raske oli jooksikute hulka pääseda, sestap on tänane võit erakordne!”

EF Pro Cyclingu jaoks oli tegemist teise etapivõiduga. Mäletatavasti oli kolmandal etapil parim Jonathan Caicedo.

Castroviejo kaotas lõpuks võitjale kaheksa sekundiga ning kolmanda koha pälvis Bjerg (+0.58). Kangert jõudis finišisse 76. kohal, kaotades meeskonnakaaslasele 16 minuti ja üheksa sekundiga.

Kokkuvõttes jätkab esikohal Joao Almeida (Deceuninck – Quic Step). Teisele kohale tõusis Wilco Kelderman (Team Sunweb; +0.30) ja kolmandaks langes Pello Bilbao (Bahrain – McLaren; +0.39). Kangert langes kaheksa kohta ning jätkab 39. positsioonil. Kaotust portugaallasele on kogunenud 24 minutit ja 51 sekundit.

Esmaspäeval on velotuuril esimene puhkepäev.

Foto:Ruben Guerreiro Autor/allikas: SCANPIX/www.imago-images.de

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X