Kangert ERR-ile: vajasin keskkonna vahetust

Eesti jalgrattaproff Tanel Kangert sõlmis järgmiseks hooajaks lepingu USA meeskonnaga EF Education First – Drapac p/b Cannondale, lahkudes pärast kaheksat aastat Astana ridadest.

“Terve selle aasta olen ma olnud üpriski kindel, et midagi oleks vaja muuta. Aasta alguses ei saanud ma end väga käima ja siis ma ei julgenud uut meeskonda ka väga otsida,” tunnistas Kangert ERR-ile antud intervjuus. “Mänedžerile loomulikult ütlesin, et kui tal midagi kõrvu jääb, siis andku teada. Samas kuskil väga peale ei surunud ja ootasin, kuni ise natukene jaole saan ja tiimidele silma jään. Tour de France’i ajal saigi uus tiim välja valitud.”

Kas laual oli ka teisi variante? “Oli ikka. Ma väga pikalt ei otsinud, kui see variant lauale tuli. Heitsin teised peagi kõrvale ja mulle tundus see õige koht, kuhu minna. Jõudsime nendega suhteliselt kiiresti kokkuleppele ja see oli minu poolt väga oodatud.”

Mis Kangerit Cannondale’i puhul paelus? “Eks eelkõige ikkagi keskkonnavahetus. Mõtlesin, et äkki saan sellest rollist natukene välja, milles ma praegu olen. Abiliseks jään ma igal juhul ja suurturniiridel olen ma samas rollis, kus siiamaani. Viimased paar aastat olen jäänud oma tasemele ja ma tunnen, et oleks vaja mingit muutust, et edasi minna.”

Kuidas Astana lahkumisse suhtus? “Ma arvan, et nad said ise ka sellest aru, et kaheksa aastat rattaspordis on ikkagi pikk aeg ühes tiimis olla. Ilmselt on see loogiline, et võidusõitja üks hetk mõtleb seda, kas on midagi veel, mida ta spordis teinud ei ole.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X