Kangert ERR-ile: Tour de France’il sõitmine saab järjest tõenäolisemaks

631955h7426t63

Eelmisel pühapäeval lõppenud Giro d’Italia velotuuril kokkuvõttes 18. koha saanud Tanel Kangert (EF Education First) sõnas ERR-ile antud intervjuus, et suure tõenäosusega lööb ta kaasa ka Prantsusmaa velotuuril.

Kangert lubas Giro järel endale tavapärasest ühe puhkepäeva enam. “Kuldreeglit ei ole, tavaliselt olen võtnud esimesed kaks päeva pärast suurtuuri endale vabaks, seekord otsustasin kolm. Taastumine on juba võib-olla kehvem kui viis-kuus aastat tagasi. Eks kodune olukord ja pere nõuavad ka oma, täitsa mõnuga olin kolm päeva spordist eemal,” kinnitas Kangert intervjuus ERR-ile.

“Päris kindel ei ole, kas järgmine võistlus on La Route d’Occitanie Prantsusmaal jaanipäeva paiku või on see Tour de France,” jätkas Kangert. “Päris kindel [Tour de France] ei ole, aga järjest tõenäolisemaks saab. Kindlasti langeb see otsus nädal enne tuuri, tõenäoliselt natuke varem, sest meil on enne seda üks väike laager. Ma ei tea, kas sinna kutsutakse kõik pikas nimekirjas olevad ratturid või on seal juba need kaheksa, kes stardivad; igatahes olen mina sinna oodatud. Eesti meistrivõistluste järel on juba kindlasti selge, kas stardin või mitte.”

Tahaks Kangert ise startida? “Nädal aega tagasi ei oleks ma jah öelnud, kolm-neli päeva tagasi mõtlesin, et see on ikkagi Tour ja sellele ei öelda ära, kui meeskond sinuga arvestab. See on selline võidusõit, millel osalemisest ainult unistatakse. Kui mulle pakutakse, siis ma “ei” kindlasti ei ütleks.”

Kaheksa aastat Astana ridades sõitnud Kangert kolis möödunud aasta lõpus USA tiimi EF Education First – Drapac p/b Cannondale. “Mina olen meeskonnaga hästi kohanenud, ma ei tea, kui rahul nemad minuga on,” tõdes eestlane. “Võib-olla olid ootused suuremad just kevade suhtes. Esimesed kaks kuud ei läinud päris selliselt, nagu talv lubas. Talvine ettevalmistus läks väga hästi ja lootsin isegi märtsis-aprillis oma hooaja parima alguse teha. Ju see siis pole lihtsalt minu aeg. Mina olen meeskonnaga rahul ja usun, et see vahetus õigustas end.”

“Kindlasti saan nüüd rohkem iseendale sõita,” jätkas Kangert uuest tiimist rääkimist. “Võiksin öelda, et sellel hooajal on mul olnud väga palju võimalusi iseendale sõita, aga kui midagi napib või ei ole liidriks loodud, siis arvan, et parem on olla selles rollis – kus ma siiani olen olnud – suurepärane kui keskpärane liider.”

Märtsis tähistas Kangert oma 32. sünnipäeva ja möönab, et väikeseid muudatusi tuleb passi vaadates teha ka sõidustiilis. “Taastumisele tuleb rohkem aega anda, kindlasti pean oma rünnakud või sõidu käigu taktika paremini läbi mõtlema,” sõnas ta. “Padruneid on natuke vähem, aga nad on täpsemad. Hästi lihtne matemaatika näitab, et esikümme [lõppenud Girol] ei olnud võimatu. Võib-olla see jääbki unistuseks, sest neid üritusi jääb järjest vähemaks. Tour de France ei saa kindlasti olema võidusõit, kus ma võin kokkuvõtet proovida. See Giro oli kindlasti minu parim võimalus; miks ma kahel-kolmel etapil nii palju aega kaotasin – ei oska öelda. Sellest on kahju. Esikümme oli käeulatuses, aga ma ei nuta seda ka taga. Tour de France’il on mul tänu sellele jällegi lihtsam etappi püüda, kui ma kokkuvõttes ei osale.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X