Kangert enda uuest tiimist: kõik klapib, täpselt seda olen otsinud

Eesti aasta parimateks meesjalgratturiks valiti viiendat korda Tanel Kangert, kes sai tänavu Tour de France’il 16. koha.

“Ma ei teadnud, et see oli viies kord, järelikult üllatas. Ilmselt Reinul (Taaramäe – toim) on neid vähemalt sama palju. Aga jah, mõnes mõttes see tiitel üllatab mind, ma ei ole sel aastal kordagi ennast väga hästi tundnud. Mul oli selline hästi keskpärane hooaeg, ootasin oluliselt rohkem,” tunnistas Kangert intervjuus ERR-ile. “Lootsin, et eelmise aasta sunnitud pikk paus teeb mu sel aastal väga värskeks, aga tuli välja, et hooaeg läks kohutavalt pikaks, mul tuli rohkem kilomeetreid kui kunagi varem ja ma ei olnud kordagi sellel tasemel, mis olin endale eesmärgiks seadnud.”

Millega võib lõppenud hooajal kõige rohkem rahule jääda? “Headest rääkides peaks alustama tervisest. Mul on väga hea meel, et pole mingeid negatiivseid tagajärgi eelmise aasta kukkumisest, kus ma tegelikult ühe käe ja õla välja liigesest kukkusin. Superhästi olen taastunud,” rõõmustas Kangert. “Spordis kõige olulisem ongi tervis, siis tuleb tahtmine, võib-olla natuke talenti ja treeninguid juurde. Tulemusi jäi natuke vajaka, kindlasti oleks mõni esikolmik olnud tore.”

“Spordis loeb kokkuvõttes ju ainult võit ja nendele ma ei jõudnud ausalt öeldes ligilähedalegi. Tour de France oli hea, Šveitsi tuur enne seda oli hea. Ma arvan, et juuni-juuli olid need kuud, kus olin sellisel tasemel, mida lootsin, aga kõige teravamad jalad said sel aastal olemata,” lisas ta.

Kangert tõmbas tänavu joone alla pikale karjäärile Astanas ja sõidab järgmisest hooajast USA tiimi EF Education First–Drapac p/b Cannondale ridades. “Kaheksa aastat Astanas oli pikk aeg, mis läks kiiresti. See on hea aeg olnud, mul on siiani head suhted kõigiga tiimist. Mul on natuke kahju ära minna, aga see oli väga vajalik,” nentis Kangert. “Juba viimased kaks aastat olin valmis klubi vahetama, aga mulle pakuti head lepingut ja otsustasin, et teen kaks veel. Nüüd oli see aeg käes, kus pidin lihtsalt vahetama. Mul on väga hea meel, et tehti selline pakkumine EF Educationist.”

“Ma ise ei oleks selle peale võib-olla tulnudki, kui nad poleks pakkumist teinud. Aga kui see tuli, siis mõtlesin selle peale, mõtlesin, mis on nende väärtused, eesmärgid, mida nad saavad mulle pakkuda,” jätkas Kangert. “Ja kõik klapib, see on täpselt see, mida olen otsinud. Olen spordidirektoritega rääkinud ja tundub, et seal on lõbus, neil on sportlikud eesmärgid, aga see kõik ei tule pingutatult. Sponsoril on samamoodi eesmärk olla pildis kui tiim, kus on hea õhkkond, võidusõitjad on õnnelikud ja kõik on nemad ise, kedagi ei suruta mingitesse raamidesse.”

Uue tiimiga kohtub Kangert esimest korda detsembri teises pooles toimuvas laagris. “Laager ei ole ka väga pikk, mis on minu jaoks midagi uut. Järelikult pean ise enne palju tööd ära tegema, et laagris olla heas hoos,” arutles ta. “Tiimiprogrammist rääkides tean ainult nii palju, et ilmselt hakkan võistlema alles veebruari lõpus ehk siis kuu aega hiljem kui esimesed võistluse pihta hakkavad. Praegu on Giro ja Tour kavas.”

“Tiimi poolt olid ootused minule päris suured, nagu nädal aega tagasi kuulsin. Kindlasti võiks võidulainele taas jõuda,” arvas Kangert. “Isiklik ambitsioon, kui vähegi võimalik, on sõita Girol oma sõitu ja Touril olen Rigo Urani abimees.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X