Kangert arvatavast toidumürgitusest: vaikselt taastun, olen lootusrikas

Tanel Kangert (Astana) võitles Itaalia velotuuri üheksandal etapil kehva enesetundega ja lõpetas 72. kohal. Kokkuvõttes langes ta 36. positsioonile.

“Hommikul oli juba selge, et hea päev ei tule. Ärkasin väga kehva enesetundega, öö otsa korralikult ei maganud. Tagantjärele tundub, et ilmselt oli tegu toidumürgitusega,” rääkis enne pühapäevast etappi üldarvestuses 18. kohal olnud Kangert ERR-ile. “Ilma ühegi ampsuta pidin kuus tundi ratta seljas istuma ja võistlema. Kahju, et hea koht ja mitte liiga suur kaotus kaduma läks. Kokkuvõte on nüüd igal juhul minu jaoks tehtud siin.”

“Eks ma nüüd vaikselt taastun. Õnn, et täna on puhkepäev. Ma ei kujuta ette, mis saaks, kui täna oleks samasugune etapp. Õnneks toit püsib sees. Eile ka peale etappi ei püsinud ei söök ega jook sees. Eile õhtul taastumine kindlasti veel pihta ei hakanud, aga täna on juba parem. Olen ikkagi päris lootusrikas juba.”

Kui tagasilöök välja arvata, kuidas praegust vormi hinnata? “Arvan, et 80 protsenti oma parimast päevast olen küll olnud. Lõputeravust on natuke puudu jäänud,” lausus Kangert.

Milline on Kangert ja Astana ideaalplaan eelseisvaks kaheks nädalaks? “Kindlasti ei hakka me iga hinna eest liidrit kaitsma. Hoiame ikkagi mitu rauda tules,” arutles Kangert. “Meie jaoks on etapivõit vähemalt sama oluline kui lõpetada poodiumil. Kindlasti järgmised päevad läheb keegi meist etapivõitu püüdma. Kes see täpselt on või mis etapil, ei oska veel öelda.”

Giro d”Italia jätkub teisipäeval kümnenda, 239 km pikkuse etapiga Pennest Gualdo Tadinosse.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X