Kangert alustas velotuuri Itaalias 51. kohaga

Tanel Kangert (Team BikeExchange) teeb enne olümpiamänge kaasa veel velotuuril 1st Settimana Ciclistica Italiana (UCI 2.1), mille avaetapil (Alghero – Sassari; 155,8 km) pälvis 51. koha.

Sardiinia saarel peetava velotuuri avaetapi võitis Diego Ulissi (UAE Team Emirates; 3:40.31), edestades väikeses grupifinišis Alberto Bettioli (Itaalia koondis) ja Giovanni Aleottit (Bora – Hansgrohe). Kangert kaotas võitjale ühe minuti ja 11 sekundiga ning sai 51. koha.

Neljapäeval sõidavad ratturid 185,5 kilomeetrit (Sassari – Oristano), mille jooksul ületatakse esmalt teise, siis kolmanda ja lõpuks esimese kategooria tõus. Mitmepäevasõit lõpeb pühapäeval.