Kanged Eesti naised Steinburg ja Meier meelitavad eestlasi Portugali

Greete Steinburg ja Maaris Meier_autoriks märkida Portugal Tour MTB (1)

Esimese eestlasena Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu UCI naistreeneri litsentsi saanud Maaris Meier ühendas jõud maastikurattur Greete Steinburgiga, et tuua läbi sporditurismi Portugali üha rohkem aktiivset elustiili kõrgelt hindavaid kaasmaalasi.

Idee sai teoks tänu kohaliku rattapoe omanikule, kelle toel on olemas kõik rattasõiduks vajalikud võimalused. Oodatud on eelkõige maastikurattasõidu harrastajad või selle alaga tutvuda soovijad. “Maanteerattaga võib ka tulla, aga sel juhul jääb pool meie planeeritud marsruudi võlust avastamata. Maastikuratas pakub rohkem emotsioone ja viib kohtadesse, kuhu muidu ei pääseks. Eesti maastikult tulles jagub siin väljakutseid nii mäkke üles kui sealt alla sõites – meie eesmärk on inimestele rõõmu pakkuda ja nende enesekindlust suurendada,” selgitab Maaris Meier.

Portugali võib kohale lennata lausa kaks kätt taskus, sest kõik muu on rattasõprade eest korraldatud. “Logistika, majutus, rattasõidud, toitlustus ning kõikvõimalikud muud soovid saavad jooksvalt lahenduse,” lubab ta.

Kuigi rattalaagritesse armastavad eestlased sõita eelkõige kevadel, siis Meier ja Steinburg innustavad seda tegema ka muul ajal. Võimalusi on palju, laagri võib ajastada ka näiteks mõne võistlusega samale perioodile ja soovi korral vormi veidi tõsisemalt testida. Samas võib rattal ka lihtsalt maastikku avastada ning Pürenee poolsaarele ringi peale sõita.

Ratturid juhendavad inimesi jooksvalt. “Eesmärk on pigem maastikurattasõidu toredust propageerida, näidata kui huvitav ja arendav see olla võib. Peamine polegi õpetamine, vaid läbi sõidu koos õppimine. Mida rohkem ja erineval maastikul inimene sõidab, seda enam ta õpib ja teeb seda nii-öelda möödaminnes. Meie tegeleme vaid vajalikes kohtades suunamise ja juhendamisega,” lisab Meier.

Maailma eri paikades maastikurattamaratonidel osalev Greete Steinburg on Portugali radadega koduselt tuttav. “Aitan Maarist võimaluste piires ning olen pigem giidi ülesannetes. Minu jaoks on tegu väga põneva väljakutsega, kuna just läbi laagrite saan aega veeta inimestega, kes jagavad minu suurimat kirge ehk maastikurattasõitu. Näiteks on meiega koos laagris käinud Anet ja Merili Sirvel, Tatjana Dobolina ja Kadri Kangur.Tublid tegijad kõik ja Kadri hetkel Bosch Eesti Maastikurattasarjas oma vanuseklassis kolmandal kohal!”

Mõlemale ratturile on olulised ka kodurajad, Meierit näeb Eestis sõitmas juulis, kuid maastikurattamaratonide kõige säravamaid tiitleid jahtiv Steinburg teeb oma järgmise stardi juba pühapäeval Rakvere rattamaratonil ning innustab  kõiki naisi 20 km noorte- ja matkasõidu rada proovima tulema. “Tehke endale sportlik pühapäev ja huvi korral uurige minult Portugali rattalaagrite kohta rohkem infot ning võib-olla sõidame järgmisel korral koos juba päris suurtes mägedes,” loodab Greete Steinburg.

16. Rakvere Rattamaratoni 47 km pikkuse põhidistantsi avapauk kõlab 17. juunil kesklinnas spordihoone kõrval täpselt südapäeval. Kell 12.15 toimuvad Rakvere kiriku pargis lastesõidud kuni 10-aastastele ratturitele ning 13.10 antakse lähe 20 km pikkusele noorte- ja matkasõidule, mis on jõukohane pingutus kõikidele vähegi liikumist armastavatele inimestele.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X