Kaks etappi võitnud Ebras sai Taanis kolmanda koha

Eesti naisjuunior Elisabeth Ebras (Team Rytger powered by Cykeltoj-Online.dk) teenis Taanis toimunud mitmepäevasõidul Randers Bike Week kaks esikohta ning pälvis üldarvestuses kolmanda koha. Esimese etapi järel sõitis eestlanna liidrisärgis.

Avaetapina sõideti neljapäeval 10,6 kilomeetri pikkune temposõit, mille Ebras võitis ajaga 15.55. Lähimat jälitajat, belglanna Cleo Kiekensi edestas ta kolme sekundiga. Kolmanda koha pälvis hollandlanna Norah Minck (+0.44). „Võit oli endalegi veidike üllatuseks, kuna ma polnud pool kuud peaaegu mitte midagi teinud. Nii võistluste kui treeningute poolest,“ kommenteeris Ebras.

Kriteeriumis, kus naisjuuniorid sõitsid eliitratturitega koos, sai Ebras neljanda koha, kaotades võitjale, taanlanna Julie Uhrele kahe minuti ja 33 sekundiga. „Tempo oli hästi kõrge ja jäin peagrupist poole peal maha,“ kirjeldas Ebras.

Laupäeval sõidetud grupissõidus lõpetas eestlanna teisena rootslanna Alma Johanssoni selja taga, saades võitjaga kirja sama aja. Pühapäevases grupisõidus polnud Ebrasele aga vastast. Kiekens kaotas talle kahe ja Johansson nelja sekundiga.

Nelja päeva kokkuvõttes teenis Ebras kolmanda koha, kaotades Kiekensile kahe minuti ja 23 sekundiga ning Johanssonile ühe minuti ja 33 sekundiga.

Fotol: Elisabeth Ebras esiplaanil (Team Rytger powered by Cykeltoj-Online.dk)

Elisabeth Ebras 2021

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X