Kaks eestlast on osalemas Euroopa pikimal jalgrattavõistlusel

Kaks eestlast Mathias Väärsi ja Siim Toomik on osalemas Euroopa pikimal jalgrattavõistlusel NorthCape4000.

NorthCape4000 on 185 osalejaga võistlus, mis startis 24. juulil kell 8.30 Trento lähedalt Itaaliast ning lõpeb Euroopa põhjaranniku tipus North Cape’is. Rada vältab natuke üle 4000 kilomeetri. Sel aastal läheb trass läbi Eesti ehk kõikidel on võimalus minna rahvuskaaslasi ergutama. Kuna sel erakordsel katsumusel ei ole lubatud võistlejaid abistada, siis ei tohi sõitjatele midagi anda, kuid kaasa elamine ning kõrval ja taga sõitmine on hetkeliselt lubatud.

Kolmapäeva õhtuks oli Väärsi (sõitja nr 171) läbinud 120 tunniga 1457 kilomeetrit koos 14 388 tõusumeetriga. Eestlane on hetkel Poolas ja hoidmas 27. positsiooni. Kuna osalejad magavad erinevatel aegadel, siis on kindlat kohta raske öelda. Korra oli Väärsi näiteks ka kaheksandal kohal. Toomik kannab võistlusel numbrit 164.

Võistluse liider on hetkel Temmen Martin, kuid pikalt oli esikohal ka Askan von Schirnding. Nemad on hetkel juba Leetu jõudnud. Sellise tempo juures on liidrid Eestis reedel, Väärsi jõuab kodumaale pigem laupäeval-pühapäeval.

Võistlete teekonda saab jälgida siin: https://www.northcape4000.com/live-2/ (vajuta „favourites“, seal „+ALL“, ja siis „map“)

Rovereto, Itaalia 195 ratturit asuvad teele
Siim Toomik nr.164
Mathias Väärsi nr. 171

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X