Kaks Eesti juuniorit alustasid Rahvuste Karika sarja velotuuri Saksamaal TOP20-s

ba9ef644-d90b-48af-a130-9fe28493b2b4 2

Eesti maanteeratturite juunioride koondis alustas Saksamaal Rahvuste Karika sarja kuuluvat velotuuri LVM Saarland Trofeo, mille avaetapil (Friedrichsthal – Furpach; 110 km) pälvis Ron Rooni 12. koha.

Avaetapi lõpu eel lasti peagrupist minema sõita kolmel ja seejärel kahel ratturil, kellest neli jäidki ette. Neist oli kiireim itaallane Andrea Montagner (2:28.47), edestades belglast Jasper Schoofsi, austraallast Wil Holmesit ja tšehhi Štepan Zahalkat. Peagrupp finišeeris viis sekundit hiljem viiendale kohale. Eestlastest kuulusid sinna Rooni, Oliver Mätik ja Riko Tammepuu, kes said vastavalt 12., 19. ja 67. koha. Arseni Laidinen (+12.50) lõpetas 85., Richard Ründva (+12.56) 97. ja Henri Arjus (+18.26) 100. positsioonil.

„Peagrupis olnud poistel oli võimalust teha paremat tulemust, aga neil läks seal natuke kehvasti, kuna nad suruti aeda ja kukkumise vältimiseks andsid nad järele,“ ütles Eesti koondise treener Alo Jakin võistluse järel. „Etapp ise oli keskmisest raskem, aga mtte kõige aktiivsem ehk grupp päris ribadeks ei läinud kordagi.“

Noorratturite arvestuses läheb Rooni teisele, 130,4-kilomeetrisele etapile vastu kolmandalt positsioonilt.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum, Malmerk Klaasium, Kaamos, EHL Profiles, Merko, Team Estonia.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X