Kaks Eesti BMX-ratturit jõudsid Euroopa karikasarja etapil finaali

Nädalavahetusel peeti Prantsusmaal Sarriansi linnas esimesed BMX-krossi Euroopa karikasarja etapid. Eestlastest jõudsid finaali Paula Palmiste ja Sten Tristan Raid.

Laupäeval jäeti avaetapp tugeva tuule tõttu ära, kuid pühapäeval korraldati teine etapp täies mahus. G13 klassis võistelnud Palmiste jõudis finaali, kus jäi alla vaid hollandlannale Charlotte Doddemale, belglannale Esmee Vanderstraetenile ja sakslannale Maria Fuhrmannile, pälvides 4. koha.

B15 klassis võistlustules olnud Raid sai finaalsõidus 5. koha. Parimad olid rootslane Jesper Wahlberg, inglane Jimmy Criddle, šveitslane David Ferreira ja hollandlane Jens Lauwers. Samas võistlusklassis sai Oliver-Siim Simenson 48., Luukas Lajal 59. ja Mattias Vapper 140. koha.

Meesjuunioride konkurentsis pälvis Oliver-Sten Saar 46. ja Mikk Metsaots 119. koha. Seejuures pälvis Saar nädal varem peetud Prantsusmaa karikavõistlustel (UCI C1) 2. koha. Teistest eestlastest sai Oliver Pauskar (B12) 12., Trevor Uiga (B14) 19., Frants Kirsipuu (B10) 28., Karl Pauskar (B11) 30. ja Konrad Kasemaa (B14) 38. koha.

BMX-krossi Euroopa karikasarja 3. ja 4. etapp peetakse 30. märtsil ja 1. aprillil Belgias Zolderis.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Hearum, Kagu Engineering, Floorin, Team Estonia.