Kaks Eesti BMX-ratturit jõudsid EM-il finaali

Paula Palmiste

Prantsusmaal Besanconis peetud BMX-ratturite Euroopa meistrivõistlustel jõudsid Paula Palmiste ja Sten Tristan Raid finaalsõitudesse, kus pälvisid oma vanuseklassides vastavalt kuuenda ja seitsmenda koha.

Palmiste sai kuuenda koha G12 vanuseklassi finaalis. Euroopa meistriks krooniti hollandlanna Charlotte Doddema, hõbeda sai kaela lätlanna Anna Pedraudze ja pronksi prantslanna Marie Eydoux. Kokku võistles selles klassis 58 BMX-ratturit.

Raid lõpetas seitsmendanda B15 vanuseklassi finaalis. Kuldse medali teenis kodupubliku rõõmuks Terry Venturini, hõbedase belglane Vince van Doorslaer ja pronksise britt Jimmy Criddle. Samas vanuseklassis jõudis Luukas Lajal poolfinaali, kus pälvis 16. koha. Kokku oli 15-aastaseid noormehi stardis 112.

Raid jõudis poolfinaali veel cruiserite võistlusel, kus teenis C15 klassis 15. koha. Lajal sai samal ajal kirja kümnenda tulemuse. Prantslased pälvisid koguni seitsmikvõidu. Esimese koha sai Matt Dubreuil, teise Jules Habert ja kolmanda Mateo Jacqmin. Kokku võistles selles kategoorias 50 ratturit.

Teistest eestlastest sai G08 klassis Bianka Leetberg 13. koha, G09 klassis Laura Kiss 21. koha, B10 klassis Karl Pauskar 45., Jesse Laur 84. ja Ever Richard Rannamets 98. koha, B11 klassis Oliver Pauskar 55. koha, B13 klassis Mattias Laur 44. ja Konrad Kasemaa 66. koha, B14 klassis Heron Helemets 72. ja Markus Mõttus 107. koha, B16 klassis Joonas Vaikmäe 78., Uko Ramus Luht 112. ja Pärtel Valge 115. koha, MJ klassis Rasmus Kiss 35. ja Tõnis Mugra 50. koha ning MU klassis Rikojan Tugedam 55. koha.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Hearum, Kagu Engineering, Soela Rannamajad, Floorin.