Kahekordne trekisõidu maailmameister teenis esimese profivõidu, Jakin 109.

598268h98a2t28

Alo Jakin (St Michel-Auber93) alustas Prantsusmaal mitmepäevasõitu 4th Tour de la Provence (UCI 2.1), mille avaetapi, 8,9-kilomeetrisel temposõidu lõpetas eestlane 109. kohaga.

Liidrisärgi sai selga Team Sky rattur Filippo Ganna ajaga 10.05. See teeb keskmiseks kiiruseks 52,9 km/h. Ühtlasi oli tegu 22-aastase Ganna esimese võiduga maanteel. Varasemalt on ta kroonitud trekil individuaalses jälitussõidus kahel korral maailmameistriks.

Üheksa sekundiga kaotas itaallasele Tanel Kangerti meeskonnakaaslane Sebastian Langeveld (EF Education First Pro Cycling Team) ja kümne sekundiga Remi Cavagna (Deceuninck – Quick Step).

Jakin sõitis keskmiseks kiiruseks 47,4 km/h, mis andis ratturile 109. koha. Kaotust võitjale kogunes üks minut ja 11 sekundit. Kokku sai tulemuse kirja 151 sõitjat.

Reedel sõidetakse velotuuril pikim, 191-kilomeetrine etapp. Mitmepäevasõit lõpeb pühapäeval.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X