Kahekordne mägedekuningas astus Tour de France’il sadulast

Poola jalgrattur Rafal Majka jätab pärast pühapäevast kukkumist tänavuse Prantsusmaa velotuuri pooleli. Tegemist on juba teise tõsise pauguga Bora – Hansgrohe võistkonnale, sest eelmisel nädalal diskvalifitseeriti finišisirgel nügimise pärast Peter Sagan.

“Igalt poolt valutab,” sõnas poolakas päev pärast õnnetust. “Aga mul oli õnne, et ei järgnenud luumurde. Ma ei oska põhjendada, mis täpselt juhtus. Ma ei pidurdanud ega midagi, aga esimene ratas kadus alt. Rajal võis olla õli või midagi sarnast.”

27-aastane Majka püüdis Tour de France’il kõrget kohta kokkuvõttes, aga pühapäevasel etapil kaotas ta võitjale üle poole tunni ja see lõpetas 2014. ja 2016. aastal mägedekuningaks kerkinud poolaka šansid.

“Pärast sellist suurt kukkumist pole jätkamisel mõtet,” leidis Majka. “Ma saan valu tõttu vaevu hingata. Pidime langetama nii minu tervist kui ka järelejäänud hooaega silmas pidades targa otsuse.”

Bora Hansgrohe spordidirektori Enrico Poitschke sõnul võtab tema hoolealune nüüd väikese puhkuse ja asub siis valmistuma Hispaania velotuuriks.
Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X