KAHEKORDNE EUROOPA MEISTER LÕPETAS KARJÄÄRI

1026-single-default

Kahel korral cyclo-crossis Euroopa meistriks kroonitud Helen Wynan lõpetab oma 15 aastat väldanud profikarjääri. 37-aastane Suurbritannia rattur lubab lemmikalaga seotuks jääda ning aidata arendada naiste ja laste rattasporti.
Kümme korda Suurbritannia meistriks tulnud ja 2014. aasta maailmameistrivõistlustel pronksi võitnud Wyman pälvis karjääri jooksul 77 võitu. Wyman tunnistas, et võttis loobumisotsuse vastu, sest ei suutnud parimatele väärilist konkurentsi pakkuda.
“Üha konkurentsivõimelisel spordialal pole võimalik saavutada soovitud tulemust ilma suure kireta,” märgib Wyman. “Kui oleksin jätkanud, siis ma ei oleks enda vastu õiglane olnud. Ma ei taha, et mind säärasena mäletataks. Viimased 15 aastat on olnud ilmelised. Ma ei oleks osanud kunagi ette kujutada nii säravat teekonda ja ma ei muudaks praegu midagi. Treenides karmide küljetuultega, mida pakub Belgia, või vastu nägu peksleva külma vihmaga, siis see tekitab valikute osas küsimusi. Samas luban teile, et kui seisate maailmameistrivõistluste poodiumil, siis mäletate ainult päikesepaistet südant soojendamas. Kuigi ajad ei ole olnud alati roosilised, olen kasutanud igat võimalust ja rohkem veel. Olen üritanud, ebaõnnestunud ja üritanud uuesti alates esimesest päevast kuni karjääri lõpuni. Võtan selle suhtumise kaasa ka oma järgmisse ellu. Olen osalenud 16 cyclo-crossi ja kolmel maanteesõidu MM-il. See ei ole väga halb.”
Wyman on juba rahaliselt toetanud Suurbritannia noori naisrattureid, et nood saaksid erinevatest võistlustest osa võtta. Wyman lisab, et hakkab koos oma abikaasaga pakkuma Prantsusmaa-kodust erinevaid rattaspordiga seotud vaba aja veetmise üritusi.

Allikas: spordipartner.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X