Kahe etapiga Tour of Estonia stardib reedel Tallinnast

Reedel startiv profiratturite mõõduvõtt Tour of Estonia ehk Eestimaa velotuur tähistab see aasta esimest suurt juubelit, sest üritust korraldatakse täpselt kümnendat korda.
Neljapäevasel pressikonverentsil kohal olnud ATT Investments meeskonna rattur ja 2019 aasta Tour of Estonia võitja Mihkel Räim on võistluseks valmis ning uskus, et tuleb põnev velotuur. “Vaadates ilmateadet võib päris põnev päev tulla. Tuul tundub see aasta tugev tulema, mis tähedab, et kaardid tuleb lahtisena hoida ning kõigeks valmis olla,” arutles Räim.

Eesti rahvuskoondis on ka sel aastal esindatud tugevate sprinteritega nagu näiteks kaks korda Tour of Estonia võitnud Karl Patrick Lauguga, eelmisel aastal Tartu GP võitnud Norman Vahtraga ja hetkel heas hoos oleva Martin Laasiga. Rääkides sisekonkurentsist sõnab Laas: “Kui tuleb  grupifiniš, siis ilmselt olen mina liider, aga homse ilmaga on natuke ka pead vaja ja peab olema õigel ajas õiges kohas.”

Tartu 2024 meeskonna spordidirektor Jaan Kirsipuu kinnitas pressikonverentsil pinginaabrite juttu: “Poisid ajavad väga õiget juttu, homme puhub isegi veel tugevam tuul kui täna ja ei tea kunagi, kuidas see võidusõit täpselt kulgema hakkab – kes õigel hetkel õigele nupule vajutab ja ette satub.” Rääkides Eesti ainukese profimeeskonna Tartu2024 taktikast ütles Kirsipuu: “Kastanid peaksid tulest välja tooma meie kogenumad poisid Markus Pajur, Siim Kiskonen ja võib-olla mõni noorem ka.” Tuuri teise etapi kohta ütles vanameister Kirsipuu: “Laupäevane Tartu etapp sõltub natuke homse etapi tulemustest, sest see määrab võistkondade taktika.”

Välismaa sõitjatest olid pressikonverentsil esindatud Maloja Pushbikers meeskonna rattur itaallane Filippo Fortin ja Restaurant Suri – Carl Ras esindaja taanlane Rasmus Bøgh Wallin, kes mõlemad stardivad Tour of Estonial esimest korda.

“Olen homme algava tuuri eel põnevil. Nägin, et homsel etapil on palju tuultele avatud lõike ehk tõenäoliselt palju küljetuult. Homse finiši vaatasin ka üle, see on küllaltki tehniline, aga mulle see sobib,” sõnas kogenud itaallane Fortin, kellel on käimas juba kaheteistkümnes hooaeg profina.

Tugev taanlane Wallin loodab, et juba reedel saab vahed sisse teha ning ütles, et tunneb ennast munakividel pigem hästi. Küsimuse peale, kuidas talle Eesti meeldib, ütles taanlane lihtsalt: “Eesti on sile ja mulle see meeldib.”

Võistluste peakorraldaja Indrek Kelk sõnas, et suured hinnatõusud on ürituse eelarvele tõsise jälje jätnud ning seetõttu ei ole velotuuril kavas sel aastal ka proloogi. “Kerge ei ole samuti Tartu Rattaralliga, mille korraldamine tundub iga aastaga keerulisemaks minevat, aga kuidagi me selle tehtud peame saama.”

Teist korda toimub veel Ladies Tour of Estonia, samas formaadis nagu eelmine aasta – üheetapiliselt Tartu linnas ja selle ümbruses. “Esimese aasta tagasiside oli väga positiivne ja visioon on selle üritusega ka edasi minna ja samuti Eestis üha populaarsust koguvale naiste jalgrattaspordile veel tuult tiibadesse puhuda,” ütles Kelk.

Foto autor: Hendrik Osula

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X