Kahe eestlanna osavõtul toimuma pidanud võidusõit jäeti ära omapärasel põhjusel

527112hf725t28

Belgias täna toimuma pidanud naiste ühepäevasõit GP de Dottignies jäi viimasel minutil ära omapärasel põhjusel. Võidusõit tühistati, kui ratturid ootasid starti. Korraldajad ei suutnud värvata piisavalt mootorrattureid, et tagada sportlaste turvalisus.

Päev pärast Flandria tuuri toimuma pidanud UCI sõit oleks peetud Valloonia küla Dottigniesi ümbruses, 30 km kaugusel Flandria tuuri finišilinnast Oudenaardest. Võistlus, kus oli planeeritud läbida kuus ringi ja kokku 122 km, kuulus Belgia karikavõistluste programmi.

Kohal oli tosin World Touri naiskonda, kaasa arvatud värske Flandria tuuri võitja ja mullu GP de Dottigniesil esikoha pälvinud Marta Bastianelli. 25 osalema tulnud naiskonna hulgas oli ka kaks eestlanna tööandjat. Joonel olid Liisa Ehrberg (Jos Feron Lady Force) ja Mae Lang (MEXX-Watersley).

Otsuse võidusõit ära jätta, langetas politsei. Läbirääkimisteks ruumi ei olnud, sest kolm nädalat varem oli sama klubi organiseeritud võidusõidul Memorial Alfred Gadenne saanud avarii tagajärjel surma Stef Loos, kes oli koos kaaslastega valinud ristmikul, kus puudus liikluse reguleerija, vale tee. Belgias on tavaks, et enne ringide peal toimuvat võidusõitu kontrollib politsei vajalikud turvameetmed üle.

Allikas: marathon100.com

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X