Kaarjärv ja Lemloch jõudsid cyclo-crossi Euroopa karikasarja etapil pjedestaalile

385902937_851699759626410_168816600474608320_n

Nädalavahetusel toimusid Rootsis Täbys cyclo-crossi Euroopa- ja Rootsi karikasarja etapid. Maris Kaarjärv (N45-49) pälvis Euroopa karikasarja etapil oma vanuseklassis võidu, Loore Lemloch (NU17) oli teine ja Mairit Kaarjärv (NJ) viies.

Stockholmi külje all Täby pargis peetud võistlustel oli rajale märgitud mitmeid cyclo-crossile omaseid elemente nagu sild, trepid, takistused, kurvid ja künkad. Kuigi reedel ja ööl vastu laupäeva sadas kõvasti, siis jõudsid tugev tuul ja päike raja võistluseks kuivaks muuta.

Euroopa karikasarja etapil pälvis Maris Kaarjärv 44-49-aastaste naiste konkurentsis esimese koha ajaga 44 minutit ja 44 sekundit. Samuti 12,5-kilomeetrisel võistlusmaal osalenud Loore Lemloch finišeeris kuni 17-aastaste neidude seas aga teisena, kaotades rootslanna Linnea Nilssonil (39.44) 43 sekundiga. Kolmanda koha pälvis Elinore Nilsson (+1.10).

Naisjuunioride klassis võistelnud Mairit Kaarjärv sai viienda koha. 15 kilomeetri pikkusel võistlusmaal oli parim rootslanna Elin Alsjö (47.36), jättes selja taha soomlanna Viivi Turpeineni (+0.53) ja kaasmaalanna Thea Perssoni (+1.16). Kaarjärv jäi võitjast kahe minuti ja 27 sekundi kaugusele.

Rootsi karikasarja etapil teenis Maris Kaarjärv samuti võidu, edestades rootslannat Carina Börjessoni. Loore Lemloch lõpetas 15-16-aastaste neidude klassis viiendal kohal. Kolme parema sekka mahtusid rootslannad Linnea ja Elinore Nilsson ning soomlanna Lotte Borremans. Mairit Kaarjärv oli naisjuunioride konkurentsis taas viies. Esikoha pälvis seekord rootslanna Thea Persson, teise ja kolmandana lõpetasid võitja kaasmaalanna Elin Alsjö ja soomlanna Viivi Turpeinen.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, EHL Profiles, Schenker, Scania.

Fotod: Jonathan Biche/SprintCyclingAgency©2023/UEC