JUUNIORIDE KOONDIS VÕTTIS MAANTEERATTA MM-IL MÕÕTU MAAILMA TUGEVAIMATEGA

Sel nädalal Tirooli pealinnas Innsbruckis maanteesõidu maailmameistrivõistlustel võtsid oma vanuseklassi maailma tugevaimatega mõõtu ka meie juuniorid.

1. septembril toimunud eraldistardis saavutas Gleb Karpenko (Kalevi Jalgrattakool) 26. koha (aeg 2.08.10) ja Artjom Mirzojev (CFC Spordiklubi) 27. koha (aeg 2.12.66).
  2. septembril toimunud juunioride 131.8 km pikkuse grupisõidu stardis oli 160 ratturit, millest lõpetas vaid 84. Artjom Mirzojev (CFC Spordiklubi) saavutas 45. koha ja Henri Treimuth (Viljandi Rattaklubi) 79. koha.

Võitis belglane Remco Evenpoel ajaga 3:03:49, kes tegi MM-il rattaspordi ajalugu võites nii meesjuunioride eraldistardis kui grupisõidus kuldmedali. Teine oli sakslane Marius Mayrfofer ja kolmas itaallane Alessandro Fancellu. Võistluse tulemused SIIN

Esmaspäeval, 25. septembril toimunud MU-23  eraldistardis oli Norman Vahtra 42.  (keskmine kiirus 47, 6 km/h).

Järgmine oluline võistlus kõigi eestlaste jaoks on MM-il juba sel pühapäeval, mis stardis on Tanel Kangert, Rein Taaramäe ja Norman Vahtra.