Juulis toimub virtuaalne Tour de France, millele saab kaasa elada 130 riigis

gro

Kolmel järjestikusel juuli nädalavahetusel sõidavad 15 jalgratturite nais- ja meeskonda võidu virtuaalsel Tour de France’i velotuuril. Võistlust kannavad üle kümme telekanalit ja seda on võimalik näha 130 erinevas riigis.

Enne koroonaviiruse pandeemiat pidi Tour de France toimuma 27. juunist 19. juulini. Nüüd on võidusõit lükatud perioodile 29. august – 20. september. Selleks, et fännidel oleks siiski võimalus ratturitele kaasa elada ka juulis nõustusid korraldajad läbi viima virtuaalse velotuuri.

Kuigi täpsed detailid ei ole veel selgunud, siis võisteldakse virtuaalselt kolmel järjestikusel nädalavahetusel, 4. juulist 19. juulini. See teeb kokku kuus etappi, kus nais- ja meeskonnad saavad end proovile panna. Võistluse jaoks lõi Zwifti keskkond virtuaalmaailmasse uued rajad, mille hulka kuuluvad ka Nice’i avaetapp ja traditsiooniline finaaletapp Pariisi kesklinna tänavatel.

Etappide pikkused jäävad ühe tunni ajase pingutuse juurde ning ühte võistkonda võib kuuluda neli ratturit. Kokku on osalemist kinnitanud 15 erinevat rattatiimi.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X