Juul pälvis pararatturite trekisõidu MM-il 9. koha nii scratchis kui omniumis

Mari-Liis Juul

Šotimaal Glasgows jätkunud pararatturite trekisõidu maailmameistrivõistlustel teenis Mari-Liis Juul nii 10 km scratchis kui omniumis C5 klassis üheksanda koha.

10 km scratchis ehk lõpufinišiga grupisõidus võidutses austraallanna Alana Forster, edestades lõpujoonel itaallannat Claudia Crettit ja Colombia ratturit Paula Andrea Ossa Velozat. Üheksandana koha teeninud Juul kaotas võitjale ühe ringiga.

„Esimeste emotsioonidega tuli paar vandesõna, aga rahulikult mõeldes on mu eesmärgid ajaga lihtsalt kõrgemaks kasvanud ja tegelikult on grupisõidu lõpuni sõitmine juba parim saavutatud tulemus,“ kirjutas Juul sotsiaalmeedias. „Peab arvestama sellega, kust ma tulen. Olen saanud suve jooksul harjutada Helsingis oleval 400-meetrisel välitrekil neli ja pool päeva. Ei saa oodata, et ma saaksin võrdselt hakkama maailma tipptasemel trekiriikidest tulnud ratturitega.“

Omniumi kokkuvõttes, kus võeti arvesse nelja ala – jälitussõit, 200 m lendstardiga sõit, 500 m paigalstardiga sõit ja scratch – teenis Juul 104 punktiga üheksanda koha. Maailmameistriks krooniti uusmeremaalanna Nicole Murray (146 punkti), hõbedase ja pronksise autasu teenisid vastavalt Cretti (144) ja prantslanna Marie Patouillet (144).

Juuli ootab Glasgows ees veel pararatturite maanteesõidu maailmameistrivõistlused, kus ta osaleb nii grupi- kui temposõidus.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X