Juul ja Lepik asuvad Austraalias starti pararatturite MK-avaetapil

Mari-Liis Juul ja Janno Lepik

Austraalias peetaval pararatturite hooaja esimesel maailma karika sarja etapil on stardis Mari-Liis Juul ja Janno Lepik.

Esmaspäeval sõidetakse MK-etapil temposõidud ning teisipäeval ja kolmapäeval grupisõidud. Naiste C5 klassis võistlevat Juuli ootab kohaliku aja järgi kell 9 ees 23,4-kilomeetrine distants ning mehed H5 klassis võistlev Lepik läheb 15,6-kilomeetrisele rajale kella 15 ajal.

Teisipäeval kell 17.15 stardib Juul 54,6-kilomeetrisele grupisõidule ja kolmapäeval kell 15.02 asub sama pikal võistlusmaal võistlustulle Lepik.

Juuli sõnul paneb kõige rohkem muretsema ilm. „Tuleb kas väga kuum või väga tuuline võistlus – ilmaennustus muutub pidevalt,“ rääkis Juul MK-etapi eel. „Jaanuaris Austraalias võistlemine on kindlasti väga hea vormi testimise koht. Ettevalmistus on läinud hästi ja kevadhooaja peaeesmärgiks olen seadnud märtsis peetava trekisõidu maailmameistrivõistlused.“

See, kas Eesti pararattur pääseb suvel Pariisi paralümpiamängudele selgub mai lõpus. „Praeguse punktiseisu juures on naiste C5 klassis puudu umbes 220 reitingupunkti. Võrdluseks ühelt MK-etapil on võimalik üksinda teenida 120 punkti. Tõenäoliselt muutub seis oluliselt peale trekisõidu MM-i, kus on saadaval suurem punktisaak. Kui seal häid tulemusi näidata, siis on lootust kandideerida viiele personaalsele lisakohale.“

Laupäeval peeti MK-etapi avaalana käsirataste teatesõit, mis peeti täpselt samal rajal, kus sõideti World Touri meeskondadega kriteerium. Esikoha napsas Austraalia võistkond, edestades Ameerika Ühendriike ja Itaaliat.

Võistluse ajakava

Tulemused

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X