Juul ja Juursalu jõudsid pararatturite MK-etapil kümne parema hulka

Pararatturid 2023
Itaalias Maniago linnas peetud pararatturite maailma karika etapil pääsesid WC5 klassis kümne parema hulka nii Mari-Liis Juul kui Laura-Liis Juursalu. Võistlustules olid ka Anre Nõmme (MC4) ja Janno Lepik (MH5).

Mari-Liis Juul pälvis WC5 klassis kümnenda koha temposõidus, kus sai 27,2-kilomeetrisel rajal tulemuseks 47.05,79. Kohe tema selja taga 11. koha pälvinud Laura-Liis Juursalu ajaks mõõdeti 47.26.37. Päeva parima tulemuse sõitis välja prantslanna Heidi Gaugain (39.22,91). Talle järgnesid sakslanna Kerstin Brachtendorf (+0.06) ja britt Morgan Newberry (+2.26).

Grupisõidus tuli eestlannadel ette võtta 68 kilomeetrit. Juursalu lõpetas võistluse 10. ja Juul 12. positsioonil. Esimesena ületas finišijoone hiinlanna Zixian Ji, kellele järgnesid prantslanna Heidi Gaugain ja argentiinlanna Mariela Analia Delgado.

MC4 klassis võistelnud Anre Nõmme pälvis 27,2-kilomeetrisel temposõidul 22. koha ajaga 43.59,44. Ta kaotas esikoha teeninud belglasele Louis Clinckele seitsme minuti ja 25 sekundiga. Teise koha sai prantslane Gatien Le Rousseau (+0.04) ja kolmanda iirlane Ronan Grimes (+0.15). Samal positsioonil lõpetas eestlane 81,6-kilomeetrises grupisõidus. MK-etapivõidu teenis itaallane Michele Pittacolo, teisena lõpetas prantslane Thomas Peyroton Dartet ja kolmandana brasiillane Andre Luiz Grizante.

MH5 klass võistles 13,6-kilomeetrisel temposõidudistantsil. MK-etapivõidu pälvis hollandlane Mitch Valize ajaga 18.44.60. Pjedestaali madalamatele astmetele sõitsid end prantslane Loic Vergnaud (+0.48) ja hiinlane Qiangli Liu (+0.53). Janno Lepik kaotas võitjale seitsme minuti ja 22 sekundiga ning sai 18. koha. 68-kilomeetrises grupisõidus pälvis eestlane aga 17. koha. Kolme parema hulka mahtusid hollandlased Mitch Valize ja Tim de Vries ning poolakas Luis Costa.

Järgmine pararatturite MK-etapp peetakse 4.-7. maini Belgias Ostendis.

Loe veel:

20.04 Eesti parajalgratturid alustavad maailmakarika etappi Itaalias.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X